Tip 1 Diyabetliler Bursa’da buluştu

Bursa Tip 1 Diyabetliler Platformu, Uludağ Üniversitesi ve Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle 1.Bursa Tip 1 Diyabetliler Bahar Şenliği düzenledi.

Tip 1 Diyabetliler Bursa’da buluştu
- A +

 

Tip1 Diyabetliler Bahar Şenliği’nin Bursa’da ilk kez düzenleneceğini ifade eden Tip 1 Diyabetliler Platformu Başkanı Murat Bayizit, Diyabetin bir hastalık olarak değil de bir yaşam biçimi olduğunu vurgulayarak “Düzenleyeceğimiz bu şenlikle diyabetli hasta ve hasta yakınlarının birbirlerinden haberdar olmasını sağlamak ve aralarındaki dayanışmayı güçlendirmek ve diyabet hastalığına ilişkin toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” dedi.


ÇÖLYAKLI DİYABETLİLER İÇİN ÖZEL EKMEK

Bursa ve çevresinden geniş katılım olması beklenen şenliğin ücretsiz olacağını ifade eden Bayizit; "Bahar şenliğimize Tip1 Diyabetli gençlerimiz, maratoncularımız, basketbolcularımız ve çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yapan üyelerimiz de katılarak diyabetli hastalarımız için rol model olacaklar. Bununla birlikte Uludağ Üniversitesi Endokrinoloji Bölümü öğretim üyeleri ve hemşireleri katılacaklardır. Ayrıca konuklarımıza öğle yemeğinin yanı sıra ara öğünler de ikram edilecek ve Çölyaklı diyabetliler için de özel ekmek yaptırılacaktır" şeklinde konuştu.

"DİYABETLİ HASTALARIMIZA DESTEK OLMAK İSTEYEN TÜM BURSALILARI ŞENLİĞE BEKLİYORUZ"

Etkinlikte çeşitli eğlence ve sürprizlerle diyabetli hasta ve hasta yakınlarına coşkulu anlar yaşatılacağını açıklayan Bayizit; "Bu kapsamda çocuklar için oyunlar, oyuncaklar hazırladık, t-short’ler bastırdık. Ayrıca bir sihirbazda gösterileriyle şenliğimize renk katacak. Diyabet günümüzün yaygın hastalıklarından biri ancak yeterince tanınmıyor, hastalara destek olmak ve konuya ilişkin kamuoyunda farkındalık yaratılmasına katkıda bulunmak isteyen tüm Bursalıları şenliğe bekliyoruz" dedi. Aramızda bunun farkında olmayan fakat diyabetle yaşayan pek çok insanın olduğuna dikkat çeken Bayizit özellikle çocuklarda hastalığını sonuçlarının çok önemli olduğunu ve mutlaka doktor kontrolünde takip edilmesinin önemini vurguladı.

Bu şenlikle birlikte hem deneyimlerini paylaşacak hem de oluşacak sinerji ile farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Bayizit, 31 Mayıs 2015 Pazar günü 10.00–17.00 saatleri arasında Nilüfer Belediyesi Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilecek Tip1 Diyabetliler Bahar Şenliğine ilgilenen herkesi beklediklerini ifade etti.

Şenliğe katılmak isteyenler için Küçük Sanayi Metro İstasyonu’ndan servis hizmeti verileceği açıklandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler