sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


THY'nin uçağı ile Türkiye'ye yollandı

ABD'nin başkenti Washington'da kullanılan oylar diplomatik kargo ile THY'nin tarifeli seferiyle Türkiye'ye yollandı.

THY'nin uçağı ile Türkiye'ye yollandı
- A +

 

ABD'nin başkenti Washington'da 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için kullanılan oylar, diplomatik kargo olarak Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla Türkiye'ye gönderildi.

Türkiye'de 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimleri için başkent Washington bölgesindeki kayıtlı seçmenlerin büyükelçilikte kullandığı oyların bulunduğu çuvallar, pazartesi gecesi THY'nin tarifeli uçağıyla gönderildi.

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın yanı sıra üç partinin temsilcileri de gözlemci olarak diplomatik kargo ile Türkiye'ye yollanan oyların torbalama işlemi sırasında hazır bulundu.
Çuvallar, parti temsilcileri ve diğer yetkililerin nezaretinde diplomatik kuryelere imzalı ve mühürlü şekilde teslim edildi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) talimatları doğrultusunda her iki oy çuvalı için bir diplomatik kurye görevlendirilirken, uçakta her bir torba için koltuk ayrıldığı belirtildi.

Türkiye'ye ulaşacak çuvallar, parti temsilcileri nezaretinde Yurtdışı İlçe Seçim Kurulu'na teslim edilecek.
Washington Büyükelçiliği, yaklaşık 14 bin kayıtlı seçmenin bulunduğu Washington'da, 2 bin 396 oyun kullanıldığını belirtmişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler