THY'den yolcularına Smart uyarısı

Yeni seyrüsefer sistemi Smart'ın çökmesi sonucu, uçak seferlerinde gecikmeler yaşandı. Türk Hava Yolları'ndan da konuyla ilgili açıklama geldi.

THY'den yolcularına Smart uyarısı
- A +

 

Türk Hava Sahası'nın tek elden yönetme imkanı veren Smart projesindeki arıza nedeniyle, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçuşların olumsuz etkilenmesi nedeniyle Türk Hava Yolları yolcularını uyardı.

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi.

"Sabiha Gökçen ve İstanbul Atatürk Havalimanında meydana gelen Smart sistemi radar arızası nedeniyle iniş ve kalkışlarda gecikmeler yaşanabilecektir. Yolcularımızın seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu www.thy.com adresinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden öğrenmelerini rica ederiz."

İNİŞ VE KALKIŞLARDA GECİKMELER YAŞANDI

Dün saat 18.00-18.45 saatleri arasında meydana gelen arıza nedeniyle uçaklar yerde bekledi. Yeni seyrüsefer sistemi olarak bilinen Smart çökünce, eski sisteme geçiş yapıldı. Atatürk Havalimanı'nda kalkış sırası bekleyen uçak sayısı arıza esnasında 20'ye ulaştı. Radar bağlantılı yaşanan bu arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki kalkışlar kontrollü olarak yapıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler