THY'den Senegal'e kargo seferi

Türk Hava Yolları, Senegal'in başkenti Dakar'a kargo seferi başlattı

THY'den Senegal'e kargo seferi
- A +

 

Türk Hava Yolları (THY), Senegal'e kargo seferi başlattı.

Türkiye'den Dakar'a gelen ilk kargo uçağı için Dakar Leopold Sedar Senghor Havaalanı'nda tören düzenlendi.

Törene, Senegal Turizm ve Havacılık Ulaştırma Bakanı Abdoulaye Diouf Sarr, THY Kargo Başkan Yardımcısı Serdar Demir, THY Afrika Kargo Bölge Müdürü Mehmet Gürkan ve Kargo Operasyon Şefi Mehmet Erdikler ile davetliler katıldı.

Açılışın ardından King Fahd Palace Otel'de gerçekleştirilen kokteylde konuşan Türkiye'nin DakarBüyükelçisi Nilgün Erdem Arı, başkent Dakar'a başlatılan kargo seferleriyle Türkiye'nin Senegal'e dayanışma ve arkadaşlık mesajı verdiğini söyledi.

İki ülke arasında kurulan politik, ekonomik ve kültürel işbirliğine de değinen Arı, bu ilişkilerin, yüksek düzeyde ikili resmi ziyaretlerle daha da güçlendiğini belirtti.

Kısa süre önce Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall'ın, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü çerçevesinde düzenlenen Barış Zirvesi'ne katıldığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiğini hatırlatan Arı, Türk halkının Macky Sall'ın ziyaretinden onur duyduğunu söyledi.

Arı, THY'nın kargo hizmetinin, Senegal ile Türkiye'nin birbirine daha da yaklaşmasında önemli rol oynayacağını ifade etti. 

Senegal Turizm ve Havacılık Ulaştırma Bakan Temsilcisi Cheikh Dieng de kargo seferlerinin, Senegal'in dinamik bir ülke haline gelmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Dieng, Batı Afrika'da bu hizmet için Senegal'in seçilmesinin önemli bir şans olduğunu dile getirdi.

THY Kargo Başkan Yardımcısı Serdar Demir ise Senegal'in Afrika'daki önemli destinasyonlardan biri olduğunu vurgulayarak, kargo seferlerinin hayırlı olmasını diledi.

İlgili Haberler