TFF başkanlık seçimi bugün!

Statü gereği 60 delegenin oyuyla aday olabilecek isimlerden sadece Demirören’in 249 imza topladığı, bundan dolayı diğer isimlerin büyük olasılıkla çekilmek zorunda kalacağı belirtildi.

TFF başkanlık seçimi bugün!
- A +

 

Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu, 42. başkanını seçmek için bugün Ankara’da toplanıyor.

Marriott Oteli’nde saat 11.00’de başlayacak seçimli olağan genel kurulda 249 imza toplayan mevcut başkan Yıldırım Demirören’in adaylığı kesinleşirken, daha önce TFF’ye resmi başvuru yapan ve aralarında Haluk Ulusoy’un da bulunduğu diğer isimler, divan başkanlığına 60 imza sunamamaları halinde yarıştan çekilmek zorunda kalacak.

Süper Lig kulüplerinin önemli bölümü ile 1, 2 ve 3. lig kulüplerinden destek alan Demirören’in büyük olasılıkla tek aday olarak gireceği kongrede, yeni dönem yönetim kurulu da delegeler tarafından oylanacak.

Çift imza geçersiz
Bugün yapılacak genel kurulda divan başkanlığı için TFF eski başkanlarından Levent Bıçakcı ile Spor eski Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın isimleri geçerken, başkan adayları için verilen imzalar divan kurulu tarafından kontrol edilecek. Birden fazla adayın ana statüde öngörülen imza sayısına ulaşması durumunda, çift imzalar geçersiz sayılacak ve listelerden çıkarılacak. Haluk Ulusoy’un aldığı imzaların bir bölümünün mükerrer olduğu ve geçerli olmayacağı kaydedildi.

Yeni yönetim şekilleniyor
Yıldırım Demirören’in yönetim kurulu listesinin büyük ölçüde şekillendiği öğrenildi.

Servet Yardımcı, Cengiz Zülfikaroğlu, Arif Koşer, Mustafa Beyazlı gibi geçmiş yönetimde yer alan isimlerin yanı sıra, Nihat Özdemir, Kaan Terzioğlu, Ali Düşmez, Hilmi Gökçınar ve Mustafa Çağlar’ın yönetimde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Eski başkanlar genel kurulda
Yüksek katılımın beklendiği genel kurula geçmişte TFF başkanlığı yapmış önemli isimlerin de gelmesi bekleniyor. Yılmaz Tokatlı, Erdenay Oflas, Kemal Ulusu, Özkan Olcay, Levent Bıçakcı, Hüsnü Güreli, Abdullah Kiğılı, Mehmet Ali Aydınlar, Mahmut Özgener ve Şenes Erzik’in bugün genel kuruldaki yerlerini alacağı belirtiliyor.

‘60 imzayı toplayamadım’
Galatasaray’ı bırakmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na talip olan Duygun Yarsuvat, başkan adaylığı için gereken 60 imzayı toplayamadığını açıkladı.

Üyelerden imza toplamanın kendisine ters geldiğini vurgulayan Yarsuvat, “İmzaları niye toplayamadım, ben kalkıp telefon edip ‘Bana imza ver’ demem” diye konuştu.

Otelde sıkı güvenlik
TFF seçimli genel kurulunun yapılacağı Ankara Marriot Oteli’nde dünden itibaren alınan güvenlik önlemleri dikkat çekti. Sivil ekiplerin yanı sıra resmi polislerin de bugünkü toplantı öncesi ve sırasında genel kurulun sorunsuz geçmesi için çalışacağı belirtildi. Söz konusu ekibin 80 kişiden oluştuğu kaydedildi.

Genel kurulu izleyecek medya çalışanları için de akreditasyon sistemi uygulanacak. Akredite olanlar ve delegelerin dışındaki kişilerin genel kurul salonuna alınmayacağı kesin bir dille ifade edildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler