Terör örgütüyle çatışma!

Taliban'ın Badahşan'da polis karakollarına saldırıları sonucu çıkan çatışmalarda 35 militan ile 13 polis öldü.

Terör örgütüyle çatışma!
- A +

 

Taliban militanları, Afganistan'ın kuzeydoğusundaki Badahşan vilayetinin Varduç ilçesindeki polis karakollarına saldırdı. 

Afganistan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, militanların, Varduç'un Peş, Başend, Mekteb Zu ve Sufiyan bölgelerindeki polis karakollarına eş zamanlı saldırı düzenlemelerinin ardından çatışma çıktığı bildirildi.

Saatler süren çatışmalarda 35 militanla 13 polisin hayatını kaybettiği belirtilen açıklamada, ölen militanların arasında Taliban'ın bölgedeki etkili komutanlarından 5'inin bulunduğu vurgulandı.

Açıklamada, çatışma sonucu 17 polisin yaralandığı kaydedilirken olayın ardından kaybolan 10 polisin karakola döndüğü aktarıldı.

Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahit ise saldırılarda 32 polisin yaşamını yitirdiğini, 19'unun yaralandığını ve 17'sinin de Taliban tarafından esir alındığını iddia etti. Mücahit, 10 polis karakolunun da Taliban kontrolüne geçtiğini öne sürdü.

Badahşan'ın Corm ilçesinde de yaklaşık bir ay önce Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 30 kişi hayatını kaybetmişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler