Tercihler ayrı, beklentiler aynı

1 Kasım erken genel seçimlerine az bir zaman kala, Bursa’nın nabzını tutmaya devam eden Bursa.com, Bahar Görgün’ün sunduğu Bursa Konuşuyor programıyla kapalı çarşıyı gezdi ve vatandaşı dinledi.

Tercihler ayrı, beklentiler aynı
- A +

 

Berk DEMİRPOLAT / BURSA.COM

7 Haziran’da istenen sonuç alınamayınca, ortak karara varılıp koalisyon da kurulamayınca erken seçime gidildi. Türkiye, 1 Kasım’da erken seçimle sandığa gidecek. Sandığa sayılı gün kala vatandaşa mikrofon uzatan ‘Bursa Konuşuyor’ sunucusu Bahar Görgün, vatandaşın sandıktan, esnafın ekonomiden beklentisini ve ülkenin geleceğine yön veren seçmenin sesini dinledi. Kimi susmayı tercih ederken bazı vatandaşlar, oy vereceği partiyi dahi açıkça dile getirdi. Ekonominin durgunluğundan ve belirsizliklerden şikayetçi olan esnaf, merakla sandıktan çıkacak sonucu bekliyor.

Bursa Konuşuyor ekibi, kapalı çarşı esnafına kulak verdi. Sandığa sayılı zaman kala, seçmenin siyasilerden beklentiler ise ortak; “Ülke için en iyi olsun, ekonomi hayat bulsun, terör belası sona ersin, ülkede istikrar ortamı sağlansın”.

DİLLERDE HEP AYNI SÖYLEM, “HAYIRLISI OLSUN…”

Bazı vatandaşlar tek parti iktidarından yana, bazılarıysa koalisyon taraftarı. AK Partili de var, CHP’li de MHP’li de… Partiler farklı olsa da istekler aynı, vatandaşın ortak aklı, “Hayırlısı olsun” diyor.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ