Tekne üzerinde hayatta kalma savaşı!

İznik Gölü’nde gezinti yapmak için açılan iki gencin bulunduğu tekne yükselen dalgalar sebebiyle alabora oldu. Ters dönen teknelerinin üzerinde mahsur kalan gençlerin yardımına Jandarma ekipleri koştu.

Tekne üzerinde hayatta kalma savaşı!
- A +

 

Olay, saat 14.00 sıralarında Bursa’nın İznik ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İznik Gölü kıyısında bulunan bir işletmeden kendilerine ait bir tekne ile gezintiye çıktı. Kıyıdan yaklaşık 9 kilometre uzaklaşan iki kafadar, dalgaların yükselmesi ile tekneleri alabora oldu.
Devrilen teknelerinin üzerinde mahsur kalan gençlerin, ilk olarak imdadına kıyı şeridindeki diğer tekne sahipleri ulaşmak istedi ama hava muhalefeti sebebiyle ulaşamadı. Tekne üzerinde hayatta kalma savaşı veren gençler daha sonra kendi imkânları ile İznik Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığına haber verdi.

Harekete geçen Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığı ekipleri, olay yerine gittiklerinde devrilen tekne üzerindeki şahısları emniyetli bir şekilde kıyaya çekerek kurtardı. Kurtarılan şahıslara kıyıda 112 Acil sağlık ekibince yapılan ilk muayeneleri sonucunda herhangi bir sağlık problemlerinin olmadığı tespit edildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler