"Tek tek bizim üzerimize gelemiyorlar, 3’ü birden toplandı"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefet partilerini eleştirerek, “Biz milli iradeyle yürürüz, onlar vesayetçilerle, paralelcilerle yürür. Baktılar tek tek bizim üzerimize gelemiyorlar, 3’ü birden toplandı” dedi.

"Tek tek bizim üzerimize gelemiyorlar, 3’ü birden toplandı"
- A +

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da düzenlediği seçim çalışmalarına Anadolu yakasında Beykoz mitingi ile başladı. Beykoz’da halkla buluşan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte otobüsün üstünden halkı selamladı.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de Davutoğlu’na eşlik etti.

“TÜRKİYE’NİN 81 VİLAYETİNE GİDEBİLEN SADECE AK PARTİ”

Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşlarla buluştuğunu söyleyen Davutoğlu, “Cumartesi akşamına kadar 81 vilayeti gezmiş olacağım. Başka bir parti var mı 81 vilayete gidebilen. Bir kısmı sadece batıda, bir kısmı ise İç Anadolu’da” diye konuştu.

Türkiye’nin AK Parti döneminde değiştiğini söyleyen Davutoğlu, “12 yıl önce IMF kapısında bekleyen Türkiye yok artık. Onurla başı dik şekilde dolaşan Türkiye Cumhuriyeti var. Türkiye’ye bu itibarı kim kazandırdı. IMF borçlarını kim ödedi? Bir tek piyade tüfeği yapamayan bir ülkeden, kendi savaş uçağını yapabilen bir ülkeye kim getirdi? Kendi helikopterini kim yaptı? 18 bin kilometre duble yolu kim yaptı? Şimdi söyleme vakti. Onlar konuşur AK Parti yapar” şeklinde konuştu.

“BİZ MİLLİ İRADEYLE YÜRÜRÜZ, ONLAR VESAYETÇİLERLE, PARALELCİLERLE”

Konuşmasında muhalefet partilerini de eleştiren Davutoğlu, “Biz milli iradeyle yürürüz, onlar vesayetçilerle, paralelcilerle yürür. Baktılar tek tek bizim üzerimize gelemiyorlar. 3’ü birden toplandı. Arkalarındaki paralelcilerle, Kandil ile DHKP-C ile karşımıza çıkıyorlar. Biz bunların hepsinin hesabını toplar görür müyüz?” ifadelerini kullandı.

“7 DÜVELE BOYUN EĞMEMİŞİZ, 6’LI ÇETEYE MEYDANI BIRAKIR MIYIZ?”

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Doğu ve Güneydoğu’da halkı tehdit ettiğini söyleyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

“7 Haziran’da eğer HDP barajı geçememişse kan kusturacaklarmış. Kandan, terörden, şiddetten bahsedene biz meydanı bırakır mıyız? CHP Genel Başkanı HDP ile işbirliği halinde ‘Diyanet’i kaldıracağız, imam hatiplerin orta kısmını kapatacağız’ diyor. 2002’den bu yana her türlü tuzağı kurdular. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı siyaset yasaklısı yaptılar. 2007’de e-muhtıra verdiler. Zannettiler ki başbakan şapkasını alır gider. Ama bu sefer Sayın Erdoğan’dı başbakan. AK Parti bu muhtıralara karşı çelikten bir duvar oldu mu? Daha sonra partimizi kapatmak istediler peki kapatabildiler mi? Biz bekledik Anayasa Mahkemesi kararını. Şimdi HDP’liler milletin kararını beklemeden tehditler savuruyorlar. Baktılar olmuyor bu sefer Gezicileri, Vandalları meydana çıkardılar. İki sene önce bütün İstanbul’da terör estirdiler. Bizi yolumuzdan çevirebildiler mi? Bunlar da olmayınca 17-25 Aralık’ta paralel çeteyi devreyi soktular. Pensilvanya’dan Türkiye’yi idare etmeye kalkanlara bu meydanları bıraktık mı? Son şans olarak hepsi toplanmış AK Parti’ye meydan okuyorlar. İşte burası Beykoz meydanı. Biz 7 düvele boyun eğmemişiz, bu 6’lı çeteye meydanı bırakır mıyız? İsterler ki Türkiye’de kaos çıkarsınlar, kriz çıkarsınlar. Uyuyan bir devi AK Parti uyandırdı. Bunlar şimdi tekrar diz çöktürmek istiyorlar. Bu devin adı Türkiye Cumhuriyet Devleti.”

“KARTALLARIN KANATLARI KIRILIR MI?”

Türkiye’nin artık büyüdüğünü, Balkanlara ve Orta Doğu’ya kol kanat gerdiğini söyleyen Davutoğlu, “Kanatlarımızı kırmak istiyorlar. Kartalların kanatları kırılır mı? Biz ufuklara yürüyoruz” dedi.

“KEMAL HAYAL KURMAKLA MEŞGUL, RÜYA GÖRÜYOR”

Başbakan Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili slogan üzerine, “Kemal hayal kurmakla meşgul rüya görüyor. Vakti olursa hayal oyunlarını bırakıp buraya gelir” ifadelerini kullandı.

“BEYKOZ’A METRO GELECEK”

Beykoz’a yapılan yatırımları da anlatan Davutoğlu, metro müjdesi de verdi. Başbakan Davutoğlu, “Beykoz’a metro gelecek inşallah. İstanbul’un her yerine metro konforu getirmeye kararlıyız inşallah. Şahinkaya Spor Kompleksi’ni yapıyoruz. Beykoz’a yakışır her türlü imkan olacak” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler