"Tek başına iktidar sorumluluğu üstlenecek bir parti görünmüyor"

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, şu anki tabloda tek başına iktidar sorumluluğu üstlenecek bir partinin gözükmediğini söyledi.

"Tek başına iktidar sorumluluğu üstlenecek bir parti görünmüyor"
- A +

 


MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, seçim sonuçlarını partisinin merkez Osmangazi İlçe Teşkilatı seçim irtibat merkezinde takip etti. Sandıkların Türkiye genelinde yüzde 70'inin açıldığını belirten Büyükataman, açılan sandıkların durumuna bakıldığında parlamento aritmetiğinin oldukça renkli olacağının görüldüğünü söyledi. Büyükataman, bu sonuçlar çerçevesinde tek başına iktidar sorumluluğunu üstlenebilecek sorumluğa sahip bir parti gözükmediğini dile getirerek, Türkiye genelinde de AK Parti'nin oylarında ciddi bir düşüş olduğunu kaydetti. AK Parti'nin oylarında Bursa'da da gerileme olduğunu söyleyen Büyükataman, "7-8 puan civarında 2011 seçimlerine kıyasla AK Parti'nin oyunda bir düşüş olduğu gözleniyor. MHP mahalli idareler seçimlerinde hatırlanacaktır yüzde 17,6 oy almıştı. Bu oyunu muhafaza ettiğini, hatta yüzde 18'lere doğru tırmanış olduğunu görüyoruz" diye konuştu.
Büyükataman, parti olarak 60 gündür vatandaşlara Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları anlatmaya çalıştıklarını belirterek, "Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları, önümüzdeki süreçle alakalı endişelerimizi, kaygılarımızı ve 'nasıl bir Türkiye vizyonu' öngördüğümüzü vatandaşlarımıza anlatmanın gayreti içerisinde olduk. Bu çalışmalarımızın karşılık bulduğu görülüyor. Ancak ne yazık ki geçmiş seçimlerde de örneğine şahit olduğumuz gibi vatandaşlarımızın 'aman istikrar bozulmasın' masallarını eskisi kadar olmamakla birlikte ciddiye aldığını, önemsediğini, algı operasyonlarının, siyaset terzilerinin icra ettiği siyaset mühendisliğinin neticeye tesir ettiğini söyleyebiliriz" dedi.
Büyükataman, parti olarak milletin verdiği kararı 'baş tacı" olarak gördüklerini, milli iradeye herkesin saygı duyması gerektiğini ifade ederek, "Ortaya çıkan tablo neyi gerektirirse biz MHP'liler olarak bugüne kadar olduğu gibi sorumlu siyaset anlayışımızın icabı neyse o şekilde davranırız. İnşallah hayırlısı olur" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler