Tehlikeli gerginlik

HDP'nin Mersin ve Adana binalarında patlama meydana geldiği bildirildi.

Tehlikeli gerginlik
- A +

 

HDP Adana İl örgütü binasının önünde patlama meydana geldi. İlk gelen bilgilere göre 4 yaralı var.

HDP Merkez İlçe başkanı Hüseyin Beyaz ve ESP İl Başkanı Sebahattin Pişkinbaş yaralandı.Binanın ön cephesinde çökme yaşanırken, olay yerinden gelen ilk bilgilere göre çok sayıda yaralı var.
 
HDP’nin İl Örgütü ve Merkez İlçe Başkanlıklarının üst üste olduğu binada patlama yaşandı. Patlamanın alt katta bulunan merkez ilçe örgütünde, İlçe Başkanlığı odasında yaşandığı öğrenildi.
 
Patlamanın HDP Merkez İlçe başkanı Hüseyin Beyaz’ın masasının yakınında gerçekleştiği, patlama sonucu Beyaz’ın vücudunda ciddi yanıklar oluştuğu öğrenildi. Beyaz ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Patlama esnasında odada bulunan ESP İl Başkanı Sebahattin Pişkinbaş da yaralandı.
 
Patlama anında bina içinde bulunan yetkililerden alınan bilgiye göre, binanın içinde barut kokuyor. Patlamanın odada ilçe örgütüne gelen kargo kutularının açıldığı anda yaşandığı bildirilirken, patlamanın ya daha önce yerleştirilen yada kargo ile gönderilen bir bomba sonucu gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.
 
MERSİN'DE DE PATLAMA
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Teşkilatı’nın bulunduğu binada patlama meydana geldi. Polis, patlamanın nedenini araştırıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler