Tazminatsız boşandılar

Feryal Gülman boşanacağı eşine 200 milyonluk, Kemal Gülman ise 500 bin liralık tazminat davası açmıştı. Hâkim her iki tazminat talebini de reddetti GönderYazdırYorum YazTazminatsız boşandılar

Tazminatsız boşandılar
- A +

 Feryal Gülman (51) 21 yıllık eşi işadamı Kemal Gülman'dan (83) boşanmak için mahkemeye başvurmuş ve kendisini başkasıyla aldattığı iddiasıyla 200 milyon liralık tazminat talep etmişti.

Bir dönem "En zengin 100 Türk" listesinde yer alan Gülman Group'un CEO'su Kemal Gülman ise eşine kendisine kötü muamele ettiği gerekçesiyle açtığı 500 bin liralık tazminat davasıyla karşılık vermişti.

İstanbul Aile Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına Kemal Gülman ile Feryal Gülman'ın avukatları katıldı. Gizli görülen celsede mahkeme hem Kemal Gülman'ın hem de Feryal Gülman'ın istediği tazminatları reddetti. Türk Medeni Kanunu'nun 166'ncı maddesinde yer alan "evlilik birliğinin temelinden sarsılması" maddesi uyarınca çiftin boşanmalarına karar verildi. Ayrıca Feryal Gülman'ın talep ettiği aylık 200 bin lira yoksulluk nafakasını da reddedildi.

Sabah

Yorum Ekle

İlgili Haberler