Taylor Swift, Netflix dizisini cinsiyetçi olmakla eleştirdi

Taylor Swift, Netflix dizisi Ginny&Georgia'yı sosyal medya hesabından eleştirdi: 'Çalışkan kadınları aşağılamayı bıraksak nasıl olur?'

Taylor Swift, Netflix dizisini cinsiyetçi olmakla eleştirdi
- A +

 

Müzisyen Taylor Swift, Netflix'i ve Ginny&Georgia dizisini, bölümlerden birinde kendisi hakkında yaptıkları cinsiyetçi yorum için eleştirdi. Müzisyen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Hey Ginny & Georgia, 2010 aradı ve tembel, derin cinsiyetçi şakasını geri istiyor" dedi.

Beyazperde'nin aktardığına göre, Netflix'te yayınlanan Ginny&Georgia dizisinin ilk sezonunun son bölümünde Ginny Miller (Antonia Gentry) ve annesi Georgia (Brianne Howey) Ginny'nin ilişkileri hakkında tartışıyor. Ardından karakterlerden Ginny, "Sana ne? Sen Taylor Swift'ten hızlı erkek değiştiriyorsun" ifadelerini kullanıyor. 

Taylor Swift dinleyicileri sosyal medyada, ilişkileri yıllarca kamuoyunca gündeme taşınan sanatçıyla ilgili eskimiş bir klişe kullandığı için dizinin senaristlerini kınadı. Taylor Swift ise sosyal medya hesabından hem dizi, hem de yayın hizmetine yönelik bir açıklama yaparak, “Hey Ginny&Georgia, 2010 aradı ve tembel, derin cinsiyetçi şakasını geri istiyor. Bu at pisliğini komik olarak tanımlayarak çalışkan kadınları aşağılamayı bıraksak nasıl olur? Ayrıca Netflix, Miss Americana'dan sonra bu kıyafet sana pek yakışmadı" dedi.

Swift'in gönderme yaptığı Miss Americana dizisi, sanatçının hayat hikayesini anlatan bir belgeseldi. Lana Wilson'ın yönettiği belgesel, 2020'nin başlarında Netflix'te prömiyer yapmıştı. Netflix'ten ya da dizinin yazar kadrosundan henüz bir yanıt gelmedi. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler