Tartışılan isim rest çekti! "Kimsenin önünde eğilmem"

Meclis başkanlığı seçimlerine ilişkin,"Baykal'ı desteklemiş olsaydık, ‘Dinsiz, inançsız bir partinin adamını seçtirdiniz' diye bize yükleneceklerdi" demesiyle gündeme oturan MHP'li Yusuf Halaçoğlu, geri adım atmadı.

Tartışılan isim rest çekti! "Kimsenin önünde eğilmem"
- A +

 

Tepkilere sosyal medya üzerinden yanıt veren Halaçoğlu, "Bazıları ne derse desin oyunları bozuldu. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, özrü gerektirecek hiçbir sözüm olmadı. Kimse karşısında eğilmem. Sadece Allah huzurunda rükuda ve secdede eğilirim. Sözlerimi çarpıtanları Allah'a havale ediyorum. En küçük moral bozukluğum da yok" dedi. Halaçoğlu'na MHP ve CHP'nin yanı sıra bizzat MHP lideri de tepki göstermiş, "Herkes ağzından çıkan lafı tartmalı" demişti.

'BANA ASIL TEPKİ GÖSTERMESİ GEREKEN Ak Parti'LİLERDİR'

Konuşmasının çarpıtıldığını öne süren ve sözlerinin yer aldığı videoyu da sosyal medya hesabından paylaşan Halaçoğlu, "Konuşma videomu yayınladığım halde, hala sanki CHP dinsiz diyen benmişim gibi yorum yapanlar, kendi anlama ve algılamalarını yeniden gözden geçirsin. Burada bana asıl tepki göstermesi gerekenler AKP'lilerdir" diyerek, CHP'lilerin kendisine tepki göstermesini "Herhalde anlayış ve algı meselesi" diye yorumladı.

'CHP DİNSİZ DEMİYORUM'
CHP'ye dinsiz demediğine dikkat çeken Halaçoğlu, "Dikkat edin CHP dinsiz demiyorum, 'AKP'nin tabiriyle dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz diye bize yüklenecekler' diyorum. Bu sözüm AKP'den çekindiğimiz için değil, her şartta nasıl olsa eleştirileceğimizi belirtmeye yöneliktir" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler