Taraftarımız bizi motive ediyor

Cemal EKENTOK / Bursa.com - ING Basketbol Süper Lig takımlarından Bursaspor’un en fazla sayı üreten basketbolcularından biri olan Allerik Freeman, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Taraftarımız bizi motive ediyor
- A +

 

Sezonun kendileri için çok iyi başladığını belirten Frutti Extra Bursaspor’un guardlarından Allerik Freeman, bazı maçlarda çok daha iyi oynayabileceklerini söyledi.

İlk kez yer aldığı Frutti Extra Bursaspor’un adeta sayı makinesine dönen guardı Freeman bugüne kadar oynadığı 8 maçta 180 sayı atarken, maç başına ise ortalaması 20.00 oldu. Siyahi guard ile ligin en çok basket atan ikinci ismi. Sayı krallığında bile zirvede yer alırken, birçok dünya starını da geride bırakıyor.

Daha iyi oynamak için çalıştıklarının altını çizen Freeman, “Sezonu en sert, en iyi şekilde oynayıp, bizi daha iyi yerlere getirecek sonuçları almaya devam edeceğiz” dedi.

Amerikan basketbolu ile Avrupa basketbolunun birbirinden çok farklı olduğunu dile getiren Freeman, “Bu ligin çok sert olduğunu söyleyebilirim. Çok iyi oyuncular var. Kolejde oynarken izlediğim ve beğendiğim oyunculara karşı oynuyorum. Gelenek sahibi olan takımlar var. Rekabet açısından bu çok önemli. Şu anda çok keyif alıyorum. Taraftarımız bizi motive ediyor. Kolejde oynadığım zamanları hatırlattı. Orada da taraftarlar çok tutkulu ve enerji veriyorlardı. Bu bizim için çok iyi bir avantaj. Hırslı ve mücadeleci oynamamızı sağlayıp, savunmaya konsantre olmayı sağlıyor. Bu bizi ileriye götürecek olan destek. Çok daha fazla olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

ARKADAŞLARIM YARDIM EDİYOR
Kendi performansını da değerlendiren Freeman, “Takım arkadaşlarım benim iyi oynamama yardımcı oluyor. Beni bu pozisyona onlar getiriyor. Bende mümkün olduğunca takımın kazanması için çalışıyorum. Şu ana kadar attığım toplar çemberden geçiyor. Aynı şekilde devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler