Tampon yüzünden bacağını kaybetti!

27 yaşındaki manken Lauren Wasser tampon kullanımı ortaya çıkan toksik şok sendromu nedeniyle bacağını kaybetti.

Tampon yüzünden bacağını kaybetti!
- A +

 

İşinde hızlanan tanınan başarılı bir manken olan 27 yaşındaki ABD'li Lauren Wasser'ın hayatı, 3 yıl önce hiç aklına gelmeyeceği şekilde kabusa döndü. Lauren Türkiye'de de satılan o markaya dava açtı.
Vajinal tampon kullanımı sonucu ortaya çıkabilen Toksik Şok Sendromu'na yakalanan Lauren, bu hastalık nedeniyle ölümden döndü. Kullanım talimatlarına uyulmadığında ortaya çıkan bu sendromun sebebi genellikle tamponların uzun süre vajinada bırakılması olabilir.

Tamponlar vajinada bulunan enfeksiyonları ve kuruluğu arttırarak bakterilerin üremesi için uygun bir ortam sağlar. Toksik şok sendromunun belirtileri arasında ateş, kaşıntı ve kızarıklık, baş dönmesi, yorgunluk ve organ yetmezliği bulunur. Ciddi vakalarda birkaç saat içerisinde ölüme neden olabilir.

Lauren'in açıklamalarına göre tampon kullanıldığında her 3-4 saatte bir tamponun değiştirilmesi gterektiğini biliyordu. O gün de sabah, öğle ve akşam tamponunu değiştirdi. O gece bir arkadaşının partisinde kendini kötü hissetmeye başladı. Eve geçip, kendini yatağa attı. Uyandığında tek hatıladığı polisin kapısını çaldığı.

Birkaç gün sonra ise gözünü hastanede açtığından bahsediyor.

Sürekli uyku hali hissettiğini söylüyor. Lauren kendinden geçmiş bir halde mutfağın zemininde yatarken polisler tarafından bulunmuş ve hemen hastaneye kaldırılmış. Hastanede gözlerini açtığında: "Karnım şaşkınlık yaratacak kadar şişmişti. Her yanımda tüpler takılıydı ve konuşamayacak haldeydim" diyor.

Lauren'in hayatı operasyonlar sonucu kurtarılmış olsa da kan akışına karışan toksik maddeler sebebiyle bacağı kangren olmuş ve kesilmek zorunda kalmış.

Lauren Türkiye'de de satılan o markaya dava açtı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler