Tam 15 yıl oldu!

Kemal Sunal 15. ölüm yıldönümünde kabri başında anıldı

Tam 15 yıl oldu!
- A +

 

Kemal Sunal, ailesi ve sevenleri tarafından 15. ölüm yıldönümünde Zincirlikuyu'daki kabri başında anıldı. Babası Kemal Sunal'ın mezarı başında dua ederek acısını paylaşan Ali Sunal, "Babam yüzünden hafif yüzümüzü ekşittiğimiz, biraz buruk karşıladığımız tek gün. Ölüm yıl dönümü olunca biraz buruk oluyoruz. Kemal Sunal'ı bir gün değil her gün yaşatıyoruz. En büyük zenginliğimiz filmlerini seyretmeye, çocuklarımıza, torunlarımıza seyrettirmeye devam ediyoruz. Kemal Sunal 15 yıl boyunca bir kere unutulmadı geri planda kalmadı, hafızalardan silinir gibi olmadı" dedi.

Sunal " Eşsiz bir sevgi. Hala anlamış, çözmüş değilim. Çok hak ettiği bir sevgiydi bu babamın. Şükran minnet doluyum. Babamı yaşatan gönlünde taşıyan, çocuklarına aşılamaya çalışan herkese binlerce kez teşekkürler. Bizim en büyük zenginliğimiz bu. Sevgiyle birbirimizi kucaklamışız. 15 senede benim gördüklerimin özeti budur. Onu yaşatan herkese teşekkürler" ifadelerini kullandı.

"KEMAL SUNAL'I BİR GÜN DEĞİL HER GÜN YAŞATIYORUZ"

Kemal Sunal'ın anısına her yıl düzenlenecek ödül töreni gibi bir etkinliğin söz konusu olup olamayacağına ilişkin bir soru üzerine Ali Sunal, "Organizasyon olur. Senede bir gün görkemli, gösterişli olur. Anılır. Tabi ki kaliteli, hoş bir organizasyonun içinde oluruz. Olmaya da devam ederiz. Çalışıyoruz. Ama Kemal Sunal'ı bir gün değil her gün yaşatıyoruz. Bu sadece bizim yapabileceğimiz bir şey de değil. Herkesin ailesinden, akrabasından biri gibi o yüzden zaten yaşıyor aramızda gibi" diye konuştu.

"ZOR BİR 15 SENE GEÇİRDİK HEPİMİZ İÇİN AĞIR"

Kemal Sunal'ın eşi Gül Sunal, Kemal Sunal'ın filmlerinin hala seyrediliyor olmasının büyük bir teselli olduğunu belirterek, "Zor bir 15 sene geçirdik. Hepimiz için ağır. Herkesin başına gelen şey. Güzel tarafı hiç unutulmamış olması. Hala filmlerini seyrediliyor olması en büyük tesellimiz. Yıllarca daha devam edecek o bizi teselli ediyor" dedi.

"MÜTHİŞ BİR AİLE BIRAKMIŞ GERİSİNDE"

Anmaya katılan tiyatro ve sinema oyuncusu Göksel Kortay, Kemal Sunal'ın iyi bir aile babası olduğunu belirterek şunları söyledi; "Çok hoş bir insandı. Beni en çok etkileyen müthiş bir aile bırakmış gerisinde. Çocukları birbirine kenetli bağlı. Bunu ölümünden sonra fark ettim"

Yorum Ekle

İlgili Haberler