Taksiden bakın ne çıktı

Muğla’nın Bodrum ilçesinden Yunanistan’ın Kos Adasına kaçmak isteyen 8 mülteci, bir taksi içinde yakalandı.

Taksiden bakın ne çıktı
- A +

 

Dün gece ilerleyen saatlerde aldıkları bir ihbarı değerlendiren Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Gümbet Limanı yakınlarında aracın içinin gözükmemesi için perdeleri kapatılmış bir ticari taksiyi durdurdu. Durdurulan 4 kişilik ticari taksinin içinde bulunan 8 Suriyeli mülteci karşılarında polisleri ve gazetecileri görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

"YOLDA GÖRDÜM İNSANLIK YAPTIM"

KOM ekiplerinin sorularını panik halinde cevaplayan aracın şoförü Ali K. (32) Suriyelileri yolda gördüğünü ve yardım etmek amaçlı kendilerini Gümbet’e getirdiğini söyledi. Olay yerinde kelepçelenerek gözaltına alınan Ali K. sorgulanmak üzere Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlar Büro Amirliğine götürüldü. İfadesi tamamlanan Ali K. göçmen kaçakçılığı suçlamasıyla mahkemeye sevk edilirken, gözaltına alınan mülteciler ise kimlik tespiti ve ifadelerinin ardından yabancılar şubesine teslim edilecek.

KARANLIĞIN İÇİNDEN 20’DEN FAZLA MÜLTECİ ÇIKTI

KOM ekiplerinin şoför ile birlikte 8 mülteciyi gözaltına almasının ardından yaklaşık bir saat sonra Haremtan Koyu civarından Gümbet’e çocuklarıyla birlikte gelen mülteciler de gazetecilerce yakalandı. Gazetecilerin 'o karanlıkta ne yapıyorsunuz?' sorularına yanıt vermeden Gümbet’e doğru ilerleyen mülteciler daha sonra gözden kayboldu. Mülteci çocuklarının hiçbir şeyden habersiz objektiflere gülümsemesi dikkatlerden kaçmadı. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler