Suriyeli engelli esnafa Bursalı işadamından akülü sandalye

Bursa’da ensar muhabir dayanışmasının güzel örneklerinden birisi daha yaşandı. Suriye’de Esad Rejimi’nin zulmünden kaçarak 2 yıl önce Bursa’nın Hamitler Mahallesine yerleşen 4 çocuk babası esnaf Ömer Bedir, Bursalı işadamı Mehmet Fınddıkkaya akülü özel bir tekerlekli sandalye hediye etti.

Suriyeli engelli esnafa Bursalı işadamından akülü sandalye
- A +

 

Çocukları konfeksiyon sektöründe çalışan ve torunları ile birlikte günlerini Hamitler’deki evinde geçiren Ömer Bedir, uzun zamandır, Bursa’nın tarihi mekanlarını gezmek istiyordu. Çocuklarının kazancının sadece evi geçindirmeye yetmesi sebebiyle akülü araç sahibi olamayan Ömer Bedir’e çocuklarının çalıştığı işyerindeki esnafın gayretleri ile akülü araba alındı. Bursalı işadamı Mehmet Fındıkkaya, saatte 7 kilometre hıza kadar çıkabilen ve tek şarjda 20 kilometre yol kat edebilen özel tasarım bir aracı satın alarak Ömer Bedir’e hediye etti. Bedir, bayram öncesinde aylardır hayaline kurduğu araca kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
Türkiye’de çok huzurlu olduklarını ve savaş günlerini unutmaya çalıştıklarını anlatan Ömer Bedir, “Çalışarak çocuklarımız geçimimizi temin ediyor. Kimseye muhtaç olmadan bu ülkede yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletide bize kucak açtı. Her türlü sağlık masraflarımız devlet tarafından karşılanıyor. Buradaki Müslüman kardeşlerimizde kapılarını, gönüllerini açtılar. Yaptığınız ev sahipliğinizden memnunuz. Allah sizlere nice bayramlar yaşatsın” diye dua etti.
İşadamı Mehmet Fındıkkaya’da bugün savaş sebebiyle sadece bir gömlek ve pantolonu ile memleketlerini terk etmek durumunda kalan Suriyeli kardeşlerimiz ile ekmeğimizi bölüşerek insani vecibeleri yerine getirdiklerini belirterek, “Bugün onlar muhacir durumundadırlar. Biz onlara elimizden gelen bütün yardımı yapmakla mükellefiz” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler