Suriye plakalı aracın sırrı ne?

Geçtiğimiz cumartesi günü 50 yaşlarında bir kadının ölümü, kızının da ağır yaralandığı trafik kazasının meydana geldiği Çatalfırın’da henüz bir önlem alınmadı. Fakat kazaya yol açan Suriye plakalı araçla ilgili soru işaretleri var.

Suriye plakalı aracın sırrı ne?
- A +

 

Müzekker SUBAŞI / bursa.com

Bursa merkez Osmangazi İlçesinin Altıparmak Caddesi'nde cumartesi günü meydana gelen, bir annenin ölümü ve evlenmek üzere olan genç kızının ağır yaralanarak komaya girmesine neden olan kazanın üzerinden henüz bir kaç gün geçti. Fakat kaza yerinde hiç bir önlem alınmaması ve bazı vatandaşların umarsamaz bir şekilde aynı yolu kullanmaları yeni kazaları kaçınılmaz kılıyor.

Yaya yolu olmadığı için araçlara ayrılmış yolda yürüyen 50 yaşındaki bir annenin ölümü evlilik hayalleri kuran genç bir ķızın komaya girmesine neden olan kazanın meydana geldiği yerde görüşlerini aldığımız vatandaşlar, “Altıparmak’tan Zafer Plaza yönüne gitmek için mecburen yol kenarındaki bu tehlikeli güzergahı kullanıyoruz. Yetkililerden buraya acilen bir yaya yolu yapmalarını istiyoruz” diye konuşarak isteklerini dile getirdiler.

Kavşakta işyerleri bulunan esnaf ise gün içerisinde bu bölgede bir çok trafik kazasının atlatıldığını belirterek “Altıparmak Caddesi'nin sağ tarafından yukarı çıkan vatandaşlar Zafer Plaza istikametine gitmek için mecburen buradan karşıya geçiyor. Yetkililer buna bir an önce bir önlem alsın, yoksa burda daha bir çok canlar yanar” diyerek yetkililere seslendiler.

Bu arada, Yıldırım Belediyesi eski başkan yardımcılarından DSP’li Necmettin Şengül, facebok’taki paylaşımında, ölüme neden olan Suriye plakalı araçla ilgili bazı sorular yöneltti.

Şengül, kazanın kamuoyundan gizlendiğini iddia ederek, “Araç son günlerin adı çokça olaylara karışan bir takipteki Suriye plakası takmış MİT aracı mıdır? Yoksa Bursa halkı galeyana gelip Suriyelilerin linç edilmesini önlemek midir?” diye sordu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler