Sümeyye cinayetinde yeni gelişme

Zonguldak’ta 7 yıl önce 3 yaşındaki Sümeyye Cinkılıç’ın, fidye notu bırakılıp kaçırıldıktan sonra boğazı kesilerek öldürülmesiyle ilgili tutuksuz yargılanırken, notun kendisine ait olduğunun Adli Tıp Kurumu raporuyla belirlenmesi üzerine 1.5 ay önce tutuklanan 37 yaşındaki Fatma K.’nın yargılanmasına devam edildi.

Sümeyye cinayetinde yeni gelişme
- A +

 

23 Aralık 2008’de meydana gelen olayda ev kadını 40 yaşındaki Ferdane ve emekli madenci 43 yaşındaki Ali Osman Cinkılıç’ın kızları Sümeyye Cinkılıç, tek katlı evlerinde odasında uyuduğu sırada pencere camı kırılarak kaçırıldı. Pencerenin önüne ’Saat 24.00’e kadar 5 bin lira getirmezsen, kızının ölüsünü çöpten alırsın’ yazılı not bırakılan küçük kız, evden 200 metre uzaklıktaki çöp konteynerinde boğazı kesilmiş bulundu.

Olayın ardından cinayet şüphelisi olarak tutuklanan anne Ferdane Cinkılıç ve sevgilisi olduğu iddia edilen komşusu C.B., 7 ay sonra delil yetersizliğinden tahliye edildi, Şubat 2011’de de aynı gerekçeyle beraat ettiler.

Yeniden başlatılan soruşturma kapsamında pencere önüne bırakılan nottaki yazı el yazısıyla uyuşan çiftin komşusu Fatma K., tutuklandı. Avukatının itirazı üzerine Fatma K., 1 ay sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkeme, fidye notunu kuşkuya yer bırakmayacak şekilde yeniden rapor alınması için Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesi’ne gönderdi. Fidye notu el yazısıyla uyuşan Fatma K., geçen 28 Mayıs’ta tutuklandı.

Fatma K.’nın, 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Sümeyye Cinkılıç’ın annesi Ferdane ve babası Ali Osman Cinkılıç da hazır bulundu. Suçlamayı kabul etmeyen sanık Fatma K., "Benim boğmayla uzaktan yakından bir ilişkim yoktur. Bunu en baştan beri söylüyorum. Suçsuzum, tahliyemi talep ederim" dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Yorum Ekle