Sülük tedavisine dikkat

MD Sülük ve Hacamatçılar Derneği Başkanı Muhsin Duran, steril ve tek kullanımlık olmayan sülüklerin başta AİDS ve hepatit olmak üzere birçok enfeksiyon hastalığına neden olabileceğine dikkat çekerek, vatandaşların sülük tedavisini işin ehli olan kişilere yaptırmasını istedi.

Sülük tedavisine dikkat
- A +

 

Duran, sülük ile iktidarsızlık ve kısırlığın tedavi edilebileceğini de söyledi.  MD Sülük ve Hacamatçılar Derneği Başkanı Muhsin Duran, sülük tedavisine ilişkin İHA’ya açıklamalarda bulundu. Sülüğün, antik Mısır döneminden beri yapılan bir tedavi şekli olduğunu belirten Duran, 1800’lü yıllarda Osmanlı’da uygulanan bu tedavi yönteminin 2000’li yılların başından itibaren ABD’deki hastane ve kliniklerde ve Avrupa’daki birçok ülkede uygulandığını ifade etti.

Sülüğün bilindiğinin aksine hastayı sadece kanını emerek tedavi etmediğini anlatan Duran, “Kendinde olan 100-105 enzimi kana aktararak, tedaviyi gerçekleştirir. Sülük başta varis, ağrılı romatizma, kireçlenme, bel ve boyun fıtığı ve bütün baş ağrılarında olmak üzere iktidarsızlık ve kısırlık tedavilerinde de kullanılır. Özellikle iktidarsızlıkta 5-6 seanstan sonra büyük oranda iyileşme sağlar. Bunun dışında kalp krizi risklerinde ve damar tıkanıklığı hastalıklarında da rahatlıkla kullanılabiliyor” dedi.

Sülüklerin mutlaka tek kullanımlık ve steril olması gerektiğini, aksi halde birçok hastalığa yol açabileceğini vurgulayan Duran, “Tedaviyi mutlaka ehlinden almak gerekiyor. Aksi halde steril olmayan sülükler özellikle AİDS ve hepatit gibi kanla bulaşıcı hastalıklara neden olabilmektedir” diye konuştu. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler