Suları kesildi, itfaiye aracını rehin aldılar!

Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki İpekyolu Mahallesi sakinleri, sık görülen su kesintilerini protesto etmek için mahalleye su getiren itfaiye aracını bir süre rehin aldı.

Suları kesildi, itfaiye aracını rehin aldılar!
- A +

 

Mahalle sakinleri, sık görülen su kesintileri nedeniyle Dalin Sokak'ta oturanlara su vermek için gelen Nusaybin Belediyesi'ne ait itfaiye aracı ve 3 itfaiye erini dün akşam rehin aldı. Su kesintilerine tepki gösterenler itfaiye aracının sokaktan çıkmasına izin vermezken, ellerindeki su bidonlarıyla sokak başında oturan kadınlar, su kesintileriyle ilgili Belediye yetkililerinden kendilerine bir söz verilinceye kadar itfaiyeyi mahallede tutacaklarını söyledi. Yaklaşık 1 saat rehin alınan itfaiye aracı ve 3 personelinin çıkmasına izin vermeyen grupta bulunanlar MARSU yetkililerini aradı. Ancak gelen olmadı. Öfkeli grup, başka yerde yangın çıkma ve müdahale edecek araç olmadığını göz önüne alarak itfaiyenin sokaktan çıkmasına izin verdi.

Mahallede 15 -20 hane için su kesintisi yapıldığını bildiren Halime Acar, mahallede hane sayısının 400'e ulaştığını ve su şebekesinin yetersiz kaldığını söyledi. Mardin ve Kızıltepe'ye giden içme suyu şebekesinin mahallelerinden geçtiğini belirten mahalle sakinleri, soruna çözüm bulunmaması halinde su şebekesini kapatacaklarını söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler