Spiker eşini döven gazeteci için flaş karar!

Eşi Kübra Eken’i darp ederek beyin kanaması geçirmesine sebep olduğu gerekçesiyle 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Neptün Bülent Eken’in davasına devam edildi

Spiker eşini döven gazeteci için flaş karar!
- A +

 

Neptün Bülent Eken’in spiker eşi Kübra Eken’i darp ederek beyin kanaması geçirmesine sebep olduğu gerekçesiyle "Kasten yaralama" suçundan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın görülmesine devam edildi.

Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 3. celsesine tutuksuz sanık Neptün Bülent Eken, müşteki Kübra Eken’in annesi Nuran Yelkenci, babası Ömer Lütfi Yelkenci ile taraf avukatları katıldı. 

"DOKTOR ’TRAVMA OLABİLİR’ DEDİ"

"Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" nun da davaya katılma talebinde bulunduğu duruşmada sanık Neptün Bülent Eken’in kardeşi Semra Eken ifade verdi. Kübra Eken’in doğum yaptıktan sonra eve geçtiğinde yanında kendisinin de olduğunu belirten Semra Eken, "Evde Kübra bir ara başının ağrıdığını söyledi. Doktor sezaryenin yan etkileri olabileceğini söyleyerek ağrı kesici almasını söylemişti. Akşam saatlerinde Kübra evde yalnız kaldı. 23.00 sıralarında da kardeşim ve Kübra’yla telefonda konuştuk, bebeğin fotoğraflarını gönderdiler. 02.00 sıralarında Neptün arayarak Kübra’nın iyi olmadığını ve hemen gelmemiz gerektiğini söyledi. Eve gittiğimde Kübra bilincini kaybetmiş, kriz geçirir gibiydi. Ambulans geldi, hastaneye gittiler. Doktor beyin kanaması olduğunu söyleyerek ’travma olabilir’ dedi" diye konuştu

DOSYA ADLİ TIP KURUMU’NA GÖNDERİLDİ

Mahkeme, "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" nun suçtan doğrudan zarar görmediklerini belirterek katılma talebinin reddine karar verirken, dosyanın İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na gönderilmesine hükmetti. Adli Tıp Kurumu, Kübra Eken’e ait tüm tıbbi dokümanların incelenerek Kübra Eken’deki beyin kanamasının olay günü başına vurulan bir yumruk yada darp sonucu oluşmasının mümkün olup olmadığı, beyin kanamasının sezaryen ameliyatına veya herhangi bir düşmeye bağlı olup olmadığı sorularına cevap verecek.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında hazırlanan iddianamede, Kübra ile Neptün Bülent Eken’in karı - koca oldukları anlatıldı.

Kübra Eken’in 20 Haziran 2013 tarihinde doğum yaptığı belirtilen iddianamede, hastaneden taburcu edildikten 2 gün sonra şiddetli baş ağrısı, gözünün ve dilinin dönmesi şikayetiyle eşi Neptün Bülent Eken tarafından Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldüğü anlatıldı. Bu hastanede Kübra Eken’e beyin kanaması teşhisi konularak ameliyat yapıldığı belirtilen iddianamede, Adli Tıp uzmanın, Kübra Eken’in kulak üstünde bulunan ekimozun kendiliğinden oluşamayacağı ve bir darp sonucu olabileceği ve bu durumun yaşamsal tehlikeye sebebiyet verdiği yönünde görüş bildirdiği ifade edildi.

9 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİ

İddianamade, Neptün Bülent Eken’in eşi Kübra Eken’i kasten yaşamsal tehlike geçirmesine sebebiyet verecek şekilde yaraladığı gerekçesiyle "Kasten yaralama" suçundan 3 yıldan 9 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler