sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Sosyete pazarlarına denetim başladı

Nurettin Canikli, “Yapılan denetimlerde 4 üründe limitlerin üzerinde kimyasal içerik tespit edildi. İdari süreç başlatıldı” dedi

Sosyete pazarlarına denetim başladı
- A +

 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nuretttin Canikli, sosyete pazarlarına yönelik denetimler başlattıklarını bildirdi. Canikli; Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa'da sosyete pazarları ve bazı çarşılarda denetimler yapıldığını, bu kapsamda toplam 4 bin 964 adet ürünün denetlendiğini ifade etti.

Öncelikle tüketicilerin bilinçlendirilmeleri ve sağlıklarının korunmasının amaçlandığını vurgulayan Canikli, bu nedenle fiyat etiketlerine ve ürünlerdeki tehlikeli kimyasallara yönelik denetimler gerçekleştirildiğini kaydetti. Söz konusu pazarlarda yoğun olarak satışı yapılan tekstil, ayakkabı, çanta ve oyuncak grubundaki ürünlerin denetime tabi tutulduğuna dikkati çeken Canikli, şöyle konuştu: “Yapılan denetimlerde riskli görülen 7 üründen numune alınmış ve teste gönderilmiştir. Söz konusu 7 numunenin 4 adedinde (çocuk giysisi ve oyuncaklar) limitlerin üzerinde kimyasal içerdiği tespit edilmiş ve güvensiz bulunmuştur. Bu ürünlerin üreticileri ile ilgili idari süreç başlatılmıştır.”

İlgili Haberler