sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Sosyal medyada hızlı trene isim aranıyor

Twitter kullanıcıları, Süper Yüksek Hızlı Tren isminin yerine daha çok akılda kalacak, daha iyi bir isim bulmak için sabahın erken saatlerinden itibaren önerilerini yazmaya başladı.

Sosyal medyada hızlı trene isim aranıyor
- A +

 

Twitter kullanıcıları güne, #HızlıTreneİsimÖnerim tag'ını gündeme taşıyarak başladı. Ankara-İstanbul arasını 1 saate indirecek olan 'Süper Yüksek Hızlı Tren' için, Radyo Programcısı Nihat Sırdar'ın, "Yüksek Hızlı Tren'e rakip olarak Süper Yüksek Hızlı Tren geliyormuş. Daha akılda kalan bir isim önerir misiniz?" sorusunun ardından kullanıcılar, hızlı tren öneri etiketini isim bombardımanına tuttu.

ESKİ TÜRKÇE ÖNERİLERİ

Hızlı trene verilmesi istenen isim önerilerini paylaşan Twitter kullanıcıları, isim olarak eski Türkçe isimleri de öne çıkardı. Bunlardan bazıları şöyle;

Eski türkçe de hızlı anlamına gelen "BABRAK" Olabilir

Hızlı alttan ittirgeçli, üstten tüttürgeçli oturgaçlı götürgeç

Türkiye'de ilk Yüksek Hızlı Tren seferi 2010 yılında dönemin Başbakanı Erdoğan'ın katıldığı törenle Ankara Garı'ndan başlamıştı.

'Yenilik olsun' isteği

Bazı kullanıcılar ise, alışılmışın dışında farklı öneriler gündeme getirdi. Yabancı isim önerileri de bu etiket altında yer aldı.

"Das Train" ya da "Wir Lieben Trains". Biraz da biz Almanları kıskanırız :)

Uçan Hollandalı olabilir.. Metrobus de küsmez..

Uzay aracına thor ismini koyuyosak hızlı tren de iron man olsun 

Milli hızlı tren 2019 yılında raylara inecekDenizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, " Hedefimiz 2019. 2019 yılında inşallah raylara kendi yüksek milli hızlı...

KISALTMALAR UNUTULMADI

İsmi uzun olan bir çok devlet kurum ve kuruluşunda sıklıkla kullanılan kısaltmalar, yeni hızlı tren önerileri içinde de yer aldı. İşte o tren isimler;

Her Türlü Tahakküm ve Darbe Teşebbüsüne Rağmen Elif Gibi Dimdik Duran Milli İrade Yüksek Hızlı Treni (HTTDTREDDMİYHT) 

Öz Hakiki Hiper Süper Hızlı Tren (ÖHHSHT) bence itibar için ismi uzun olmalı

Of Trene Bak Bee olsun (OTBB)

Gündemin tepesinde

Tren için binlerce öneri paylaşıulan #HızlıTreneİsimÖnerim etiketi saatler geçmesine rağmen, Türkiye gündeminde 'Trend Topic'(TT) listesinin zirvesinde yer alıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler