Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor

'En İyi Oyuncular' listesinde şampiyon Fenerbahçe Grundig'den bir, Vakıfbank'tan üç oyuncu birden yer alınca sarı lacivertli taraftarlar büyük tepki gösterdi.

Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor
- A +

 


Bayanlar Voleybol Birinci Ligi Final Etabı sonunda açıklanan 'En İyi Oyuncular' listesinde şampiyon Fenerbahçe Grundig'den bir, Vakıfbank'tan üç oyuncu birden yer alınca sarı lacivertli taraftarlar büyük tepki gösterdi. Vakıfbanklı oyuncuların isimleri salonda anons edildiği anda yuhalamalar ve protesto gösterileri yapılırken, sosyal medyada yüzlerce yorum yapıldı.

Bayanlar Voleybol Birinci Ligi'nde final etabı dün Ankara'da oynanan karşılaşmalarla sona erdi. Sezonu şampiyon tamamlayan Fenerbahçe Grundig, Eczacıbaşı Vitra ile oynadığı karşılaşmanın ardından şampiyonluk kupasını aldı. Sarı lacivertliler Başkent Voleybol Salonu'nda kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarıyla birlikte büyük sevinç yaşadı. Bu sırada salonda renkli görüntüler ortaya çıktı.
 
Gecenin tek tatsız görüntüsü 'Yılın En İyileri' anons edilince yaşandı. Final etabında müthiş bir performans ortaya koyarak 6 maçtan 5'ini kazanan şampiyon Fenerbahçe Grundig'den sadece bir oyuncu 'En İyiler' arasına girebildi. Güney Koreli yıldız Kim Yeon Koung 'En İyi Smaçör', 'En Skorer' ve 'En Değerli' oyuncu ödüllerinin sahibi oldu.
 
VAKIFBANKLI OYUNCULAR PROTESTO EDİLDİ
Final etabında hayal kırıklığı yaratıp şampiyonluğu Fenerbahçe'ye kaptıran Vakıfbank'tan üç oyuncu birden 'En İyiler' arasına girince salonda büyük gerginlik yaşandı. Şampiyon olan takımlarından sadece bir oyuncunun 'En İyiler'e girmesine tepki gösteren Fenerbahçeli taraftarlar, salonda isimleri anons edilen bütün Vakıfbanklı oyuncuları protesto etti. Sarı siyahlı takımdan Gizem Örge 'En İyi Libero', Kübra Akman 'En İyi Blokör', Naz Aydemir de 'En İyi Pasör' ödüllerini aldı.
Sarı lacivertliler, Final etabındaki 6 maçta sadece 1 kez galip gelebilen Galatasaray Daikin'den Floortje Meijners'in 'En İyi Servisçi' ödülünü almasına da büyük tepki gösterdi.
 
FEDERASYON YETKİLİLERİ: EN İYİLERİ İSTATİSTİKLERE GÖRE BELİRLENİYOR
Fenerbahçe taraftarlarının protestolarına hedef olan Voleybol Federasyonu yetkilileri ise, 'En İyiler' ödüllerinin final etabındaki 6 maç sonunda oluşan istatistiklere göre belirlendiğini vurgulayarak, "Fenerbahçe maçlar sırasında çok fazla oyuncu değiştirdi, bu nedenle de Kim Yeon Koung dışında hiçbiri istatistiklerde lider olamadı" açıklamasını yaptı.
 
FİNAL ETABININ EN İYİLERİ
En Değerli Oyuncu (MVP): Yeon Koung Kim (Fenerbahçe Grundig) 
En İyi Smaçör: Yeon Koung Kim (Fenerbahçe Grundig)
En İyi Libero: Gizem Örge (Vakıfbank)
En İyi Blokör: Kübra Akman (Vakıfbank)
En İyi Pasör: Naz Aydemir (Vakıfbank) 
En Skorer Oyuncu: Yeon Koung Kim (Fenerbahçe Grundig)
En İyi Servis Karşılayan: Gözde Sonsırma (Vakıfbank)
En İyi Servisçi: Floortje Meijners (Galatasaray Daikin)
 
(Hürriyet)

Yorum Ekle

İlgili Haberler