'Soruşturmalar tavizsiz devam edecek'

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, pek alışık olunmayan içerikte bir açıklama yaptı. Kodalak, yaptığı açıklamada, yürütülmekte olan ve gelecekte açılacak soruşturmaların, tavizsiz devam edeceğini söyledi.

'Soruşturmalar tavizsiz devam edecek'
- A +

 

7 Haziran seçimleri sonucunda siyasi partilerin hükümet kurma çalışmaları devam ederken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan sürpriz bir açıklama geldi. KPSS soruşturmasının dördüncü dalgasının hakkında teknik bilgilerin yer verildiği açıklamada, “Soruşturmalarımız, değişen hiçbir durum ve  koşuldan etkilenmeksizin ve hiçbir taviz verilmeksizin sonunu kadar yürütülecektir” denildi.

"SORUŞTURMALARIMIZ DEVAM EDECEKTİR"

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, KPSS soruşturmasının dördüncü dalgası hakkında dün akşam saatlerinde yazılı bir açıklamada yaptı. Açıklamada operasyonda 21 şüphelinin gözaltına alındığı belirtikten sonra şu çarpıcı değerlendirme yapıldı:

“Türkiye Cumhuriyeti yasaların suç saydığı eylemleri işleyenler her kim ya da hangi suç örgütü olursa olsun, bu kişilere ve suç örgütlerine karşı açılmış bulunan ya da gelecekte açılacak olan soruşturmalarımız, değişen hiçbir durum koşuldan etkilenmeksizin ve hiçbir taviz verilmeksizin hukuk kuralları çerçevesinde  sonuna kadar yürütülecektir.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler