Sony o problemi kabul etti

 Bir süredir kullanıcılardan gelen tepkilerden sonraSony, Xperia Z3+ ve Xperia Z4'deki ısınma sorununu kabul etti.

Sony o problemi kabul etti
- A +

 

Qualcomm'un halihazırda birçok üst seviye telefon tarafından kullanılan yongasi Snapdragon 810'da bir ısınma probleminin olduğu herkesin malumu. Zira son dönemde bu yongayı kullananSony Xperia Z4 kullanıcıları da bu durumdan şikayetçi olmuşlardı. Artan şikayetlerin ardından bugün Sony, Xperia Z4'teki ısınma sorunu kabul etti ve bununla da kalmayarak Xperia Z3+'da da benzer bir sorun olduğunu itiraf etti.

Sony, Qualcomm Snapdragon 810 yonga setini her iki model için derevize etmiş ve ısınma problemlerini yaşamamayı umuyordu. Ancak beklediği gibi olmadı. Cihazlar özellikle oyun oynarken ve HD video izlerken aşırı ısınmaya başladılar.

Ancak Sony yaptığı açıklamada, her iki telefonun sorununun da yaz aylarında gelecek olan bir yazılım güncellemesi ile giderileceğini söyledi. Bununla birlikte Sony, kullanıcılarından cihazlarını gün içerisinde birkaç kere kapatmalarını öneriyor. Özellikle cihazınızı şarj ederken kapatmanız çok daha iyi olacaktır. Güncellemeye kadar bekleyemeyecek olan kullanıcıların ise Sony servis merkezlerinegidebilecekleri söyleniyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler