Sokak köpeğinin alt ve üst çenesine doku nakli yapıldı

Osmaniye'de hayvan sever bir vatandaş tarafından alt ve üst çenesi parçalanmış olarak bulunan sokak köpeğine veteriner hekim Bünyamin Akın tarafından yaklaşık 3,5 saat süren bir ameliyatla doku nakli yapıldı.

Sokak köpeğinin alt ve üst çenesine doku nakli yapıldı
- A +

 

Fino olarak bilinen 2 yaşındaki dişi sokak köpeğini ağzı bağlı bir şekilde bulan Serkan Doğan, köpeğin çenesinin parçalandığını gördü. Tedavisi için götürdüğü veteriner hekim Bünyamin Akın tarafından kontrolleri yapılan köpeğe ameliyatla doku nakli yapıldı.

Akın, köpeğin kendisine getirildiğinde çok kötü durumda olduğunu belirterek, başarıyla gerçekleştirilen ameliyatı şöyle anlattı:

"İlk olarak ağrı kesici ve antibiyotik tedavisi uyguladık. Yapılan muayene sonucunda köpeğin burnunda oluşan çürümüş deriler antiseptik suyla temizlendi, çürümüş olan deri kürekle kazındı. Burnunda açık kalan yere karnından aldığımız deri parçası ile 'Grev' dediğimiz deri nakli yani yama yaptık. Köpeğimizin durumu şuanda stabil. Suni besinle beslediğimiz köpeğimiz kısa surede normal beslenmesine geçecek."

Yorum Ekle