SOCAR CEO’su Yavuz’dan bomba açıklamalar

Socar Türkiye CEO'su Kenan Yavuz, Twitter üzerinden olay yaratacak açıklamalarda bulundu

SOCAR CEO’su Yavuz’dan bomba açıklamalar
- A +

 

Azerbaycan Milli Petrol Şirket’i SOCAR’ın Türkiye CEO’su Kenan Yavuz, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden olay yaratacak paylaşımlarda bulundu. Binlerce kalifiye eleman istihdamı yapacaklarını belirten Yavuz, eline gelen CV’leri çöpe attığını belirterek ‘Üniversitelilere kapım kapalı’ dedi. Aralarında PETKİM’in de bulunduğu bir çok yatırımı bulunan SOCAR’ın CEO’su Yavuz, kalifiye eleman bulamadıklarından yakındı. Ailelere uyarılarda bulunan Yavuz, eğitim sistemini adeta topa tuttu.

İşte o tweetler:

*Bazı üniversitelerin yaptığı reklamlar ibretlik;

*YÖK denilen kurum aileleri ve çocuklarımızı kandırmaktan vazgeçmelidir. Üniversite! bitirip ortalığa dökülen milyonlarca genç var.

*Nitelikli ara işgücü bulamıyoruz. Üniversite bitirdim diye eline diploma alan,ben ne zaman müdür olacağım demeye başlıyor.

*Buradan YÖK’e sesleniyorum, gelecek üç yıl içinde binlerce meslek eğitimli işçi istihdam edeceğim. Üniversite mezunlarına ise kapım kapalı.

*Ailelere sesleniyorum, Sitcom Üniversitelere çocuklarınızı gönderip hayatlarını karartmayın. İş bulamazlar.

*Anadolu’nun köylerine uluslararası ilişkiler bölümü açan YÖK, yazık değil mi bu çocuklara, onlara ümit bağlamış ailelere?

*Üzülerek söylemek zorundayım, lütfen bana Üniversite! mezunu CV yollamayın. Bakmadan çöpe atıyorum.

*YÖK eğer talep ederse, çöpe attığım Üniversite mezunlarının CV’lerini kendilerine hediye edebilirim. Çöp kutum dolu zira. @YuksekogretimK

*Gecekondu üniversiteler kuruluyor.Buralardan mezun çocuklarımız ve ailelerin beklentileri yükseliyor. Sonrası ise vahim.

*Meslek Yüksek Okulları ve teknik meslek eğitimi teşvik edilmeli, teknik olmayan Meslek Yüksek Okulları kapatılmalıdır.

‘SITCOM ÜNİVERSİTE’ UYARISI

*Kasabalarda uluslararası ilişkiler olur mu? Çocuklarımız ve aileleri sanal beklentilere sokuluyor.Eğitim planlaması en önemli meselemizdir.

*Herkes üniversite mezunu olacak diye birşey yok. En yüksek işsizlik oranı üniversite mezunları arasında.

*Zira her on ara işgücüne karşı sadece bir üniversite mezununa ihtiyaç var.

*Japonya,Kore ve Almanya mucizelerinin altında yatan nitelikli ara işgücü ve kaliteli üniversite eğitimidir.

*YÖK sürdürülemez bir düzen kurdu. Kaynaklarımız heba oluyor, yazık oluyor. Radikal reformlar yapılmalıdır. @YuksekogretimK

*Sanayici olarak bir gün bile YÖK bizlere sormuyor istihdama dair ihtiyaclarımız nelerdir diye.Kafasına göre hareket ediyor.Sonuç ise ortada.

*YÖK Sitcom Üniversitelere izin vermemelidir artık; @YuksekogretimK

Yorum Ekle