Smoothie içerek bronzlaşın

Bronzlaşmak için saatlerce güneşlenmeye son! Tükettiğiniz besinlerle ve özel smoothie karışımlarıyla daha hızlı bronzlaşın ve güneşte kalma süresini azaltın.

Smoothie içerek bronzlaşın
- A +

 

Beslenme düzeninde yapacağınız değişikliklerle hem daha bronz bir tene sahip olmak hem de tatlı bir kahvelikte bronzlaşmak mümkün... Diyetisyen Emre Uzun, özellikle smoothie gibi pratik beslenme alternatifleriyle bu konuya çözüm sunuyor.

Melanin sentezini artıran besinlerin bronzlaşma konusundaki olumlu etkilerine dikkat çeken Emre Uzun, "Güneşin altında saatlerce yatmak yerine, güneşe çıkmadan önce içeceğiniz smoothilerle güneşte kalma süresini kısaltın" diyor.

Diyetisyen Emre Uzun, güneşin zararlı etkilerinin son zamanlarda kendini iyice hissettirdiğini vurgularken, risk faktörlerini minimize etmek ve güneşte kalma süresini kısaltmak için bronzlaşma öncesi içilecek smoothie tariflerini paylaştı. Bu tariflerle hem güneş altında daha az süre kalacak hem de daha kalıcı ve güzel tonlarda bronzlaşabileceksiniz. A vitamini, karoten, C vitamini, E vitamini ve tirozin içeren besinlerin doğal ve ışıltılı bir bronzlaşma yaratmak için oldukça zengin kaynaklar olduğunu söylerken bronzluk menüsü sunuyor.

Bronzluk da her şeyde olduğu gibi uzun ve zorlu bir süreç. "En kısa zamanda bronz olmalıyım" diyerek, saatlerce güneş altında yatmanın kişi için son derece zararlı olduğunu söyleyen Diyetisyen Emre Uzun, "Bu uğurda sağlığınızdan ve güzelliğinizden olmayın" diyor. Bronzlaşma sürecinin kısalmasının güneşin zararlarını daha çok ortaya çıkardığını belirten Uzun, "Kalıcı ve ışıltılı bir bronzluk için her gün güneş öncesi bronzluk shot’larından için" diyor.
Bronzlaşma; doğal ya da yapay kaynaklarla UV ışınlarına maruz kalınması sonrası deri renginin fizyolojik süreçlerle koyulaşmasıdır. Bronzlaşmayla deri renginde koyulaşma görülmektedir. Bunun yanında çiller, lekeler, benler, kılcal damar genişlemeleri ve cilt kanserleri riski gibi yan etkilere sebep olabilmektedir.

Diyetisyen Emre Uzun, sağlıklı bronzlaşma gibi bir süreç olmadığı için güneş altında kısa zamanda maksimum fayda için beslenme düzeninizde yapacağınız birkaç değişikliğin yardımcı olacağını belirtiyor. A vitamini, karoten, C vitamini, E vitamini ve tirozinden zengin besinlerin diyette olması bronzlaşmayı hızlandıracaktır. Bu etkiye sahip 9 besin bronzlaşmanın yanında ışıldayan bir cilde de sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yorum Ekle

İlgili Haberler