Siz hiç geri dönüşüm defilesi izlediniz mi?

Bursa Nilüfer'e bağlı Fethiye İlk ve Ortaokulu öğrencileri Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında dikkat çekici gösteriler düzenledi. Geri Dönüşüm Defilesi düzenleyen öğrenciler, Tasarruf Orkestrası ile de çevreye ilişkin çarpıcı mesajlar verdi.

Siz hiç geri dönüşüm defilesi izlediniz mi?
- A +

 

Nilüfer Belediyesi katkılarıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında 29 okulda 1721 öğrenci ve 110 öğretmenin katılımıyla ve  “Dönüşüm Muhteşem Olacak” sloganıyla düzenlenen “Sürdürülebilir Temiz Çevre” etkinliği Fethiye İlk ve Ortaokulu’nda devam etti.

Öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra velilerin de katıldığı Dünya Çevre Günü etkinliğine Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu da yer aldı.

Öğrencilerin çevrenin korunması ve geri dönüşüm adına önemli mesajlar verdiği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Geri Kazanım Bürosu’nun desteğiyle yapılan etkinlikte 100 öğrenci görev aldı. Öğrencilerin geri dönüşümle hazırladıkları müzik aletlerini çaldıkları Tasarruf Orkestrası etkinliğe katılanlara keyifli anlar yaşattı. Geri dönüşümle sanatı birleştiren orkestra seslendirdiği eserlerle de geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Büyük alkış alan etkinliklerden biri de Geri Dönüşüm Defilesi oldu.

Etkinlikte öğrenciler geri dönüşüm ve çevrenin korunmasının önemine dikkat çekerken, çevrenin korunduğu kent Nilüfer’de yaşamaktan duydukları memnuniyeti bir kez daha vurguladılar.

Yorum Ekle

İlgili Haberler