Sivok ve Erdem imzaladı

Prensip anlaşmasına varılan ve bu sabah sağlık kontrolünden geçilen Tomas Sivok ve Erdem Özgenç'in resmi imza töreni Bursaspor Özlüce Tesislerinde yapıldı.

Sivok ve Erdem imzaladı
- A +

 

Bursaspor, dış transferde ilk imzaları bugün attırdı ve Beşiktaş’tan ayrılan Çek Milli Takımının stoperi Tomas Sivok ile 2+1 Kardemir Karabükspor’dan savunmanın sağında oynayan Erdem Özgenç ile 2+1 sözleşme imzaladı.

Sabah saatlerinde Bursa Acıbadem Hastanesi’nde genel sağlık kontrolünden geçirilen Sivok ve Erdem için, Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’nde yapılan imza törenine Bursaspor 2.Başkanı Kemal Güler, Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman katıldı.

Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman yaptığı açılış konuşmasında, “Dün burada Ertuğrul Sağlam hocamızın imzası için buradaydık. Şimdi de iki değerli oyuncu imza töreni için buradayız. Sivok, 7 yıldır Türkiye’de. Onu içimizden biri olarak görüyoruz. Çek oyuncu her yıl  30 maç istatiğini yakalayan oyuncu. Erdem’i de kadromuzu dahil ediyoruz. Savunma olmasına karşın o da geçtiğimiz yıl 30’un üzerinde maç oynayıp, gol attı ve asisti yaptı. İki oyuncu da camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi

2.Başkan Kemal Güler,”Sivok ve Erdem’in Bursaspor’a değer katacaklarına inanıyorum. Bundan sonraki transferlerimizi kadromuzu güçlendirmek için yapacağız. Taraftarlarımızın sabırlı olarak bizi desteklemelerini bekliyoruz” dedi.

SİVOK: BURSASPOR ADI BENİ HEYECANLANDIRDI

Tomas Sivok, “Merhaba. Hepiniz  hoş geldiniz. Transferimde emeği geçen herkese, Bursa haklının desteğine ve ilgisine teşekkür ediyorum. Bursaspor’un bana ilgisini duyduğum ilk günde büyük heyecan duydum. Bursa büyük bir camia. Hedefleri büyük. Hep birlikte çalışarak hedefimize ulaşacağız. Sahada ortaya koyacağım performansla benim nasıl oynadığımı herkese göstereceğim. Yeni hoca ve yeni arkadaşlar ve eski oyuncularla birlikte güzel işler yapacağız” dedi.

TWİTTER TEPKİSİ

Sivok, twitter'da kendisiyle ilgili olmayan sözler yazıldığına dikkat çekerek, “Haberleri okumuyorum ama twitterdan benim olmayan hesaptan yanlış beyanlar yazılıyormuş. Kesinlikle bu sözler benim değil. Türkiye’de kaldığım ve Bursa’ya geldiğim için mutluyum” şeklinde konuştu.

DEJAVU YAŞIYORUM

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tomas Sivok, “Bugün gerçekten bir dejavu yaşıyorum. Ertuğrul Sağlam 7 yıl önce beni Udinese’den getirmiş ve çok başarılı olmuştuk. İnşallah burada da güzel sezon geçiririz. İyi oyuncu kadrosu var. Yenilerle daha da güçlenecektir. Hocamızla tekrar çalışma şansı verdiği için teşekkür ediyorum. İyi takım vardı. Değişim bizi iyiye götürecektir. Ben sahada yaptıklarım la konuşmak istiyorum” diye yanıtladı.

BEŞİKTAŞ’TAN TEKLİF GELMEDİ

Sivok, Beşiktaş’tan teklif geldi mi sorusun ise, “Hayır. Böyle bir şey gerçekleşmedi. Ocak ayında benimle devam etmek istemediklerini duymuştum. O dönemden bu yana kendimi buna hazırladım. Elimden gelenin en iyisi yaptım. Herkesle veda edip ayrıldım. Bursa’dan teklif geldi. Ligin iyi takımı olduğu için tercih ettim” diye cevapladı.

ERDEM’DEN TEŞEKKÜR

Tecrübeli savunma oyuncusu Erdem Özgenç ise, “Transferimizde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Burada olmak gerçekten çok güzel. Her Türk futbolcusunun olmak istediği bir kulübe geldim. Bursaspor büyük bir camia. Güçlü bir taraftara sahip olması gelmem için en büyük etkenlerden biri oldu. Ertuğrul hoca, yeni sezonda açılacak stat bizleri heyecanlandırdı. Maçlarda terimin son damlasına kadar başarılı olmak için çaba harcayacağım” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler