"Sivas mağdurlarının yanındayız"

Sivas mağdurları bugün Meclis’te CHP’li milletvekilleri ile bir araya geldi. Toplantıda Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal ve Ceyhun İrgil de yer aldı.

"Sivas mağdurlarının yanındayız"
- A +

 

Sivas mağdurları bugün Meclis’te CHP’li milletvekilleriyle bir araya geldi. Bursa vekilleri Orhan Sarıbal ve Ceyhun İrgil’in de hazır bulunduğu toplantıda; yakınlarını kaybeden aileler, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Madımak Oteli’nde yaşanan facianın yıldönümünde, hukuksal mücadeleye devam ettiklerini söyledi. Zamanaşımı gerekçesiyle düşürülen davanın dosyasının şu anda Danıştay’da olduğunu belirten aileler milletvekillerinin desteğini görmekten memnuniyetlerini dile getirdi.

Ceyhun İrgil, her zaman Sivas mağdurlarının yanında olduklarını ifade ederek şöyle konuştu: “Sizlerin verdiği mücadelede, biz yapabileceğimiz her şeyi yapmaya hazırız. 22 yıl önce Sivas’ta yaşanan büyük bir insanlık dramıydı, görülen davanın düşmesine karar verilmesi ise bu toplum adına büyük bir utançtır. Bayraklaştırdığınız mücadelede yanındayız. Yarın da Sivas’ta düzenlenecek anma töreninde yanınızda olacağız.” 

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler