Sınır tartışması yol kapattırdı

Mersin'in Erdemli İlçesi'nde oturan Ali Pola, evin önündeki patika yolun imara açılması üzerine yol hakkının verilmesi için dava açınca, bundan etkilenecek olan komşusu Ali Kurt, yolun içerisinde yer aldığı arazinin kendilerine ait olduğunu belirterek etrafını telle çevirdi.

Sınır tartışması yol kapattırdı
- A +

 

Pola, 4 aydır evine tellerden atlayarak gidip geldiğini belirterek yetkililerden yardım istedi.

Erdem İlçesi'ne bağlı Kargıcak Mahallesi'nde 12 yıldır oturan Ali Pola, evlerine giden yolun imara açılması ve yol hakkının verilmesi için Erdemli 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne komşusu Ali Kurt hakkında dava açtı. Dava açıldığını duyan Kurt ve kardeşleri Ali Pola'nın evine giden yolun da kendi tapulu arazinin içerisinde olduğunu öne sürüp arazinin etrafını telle çevrildi.

Yolun kapanması nedeniyle yaklaşık 4 aydır evlerine tellerin üzerinden atlayarak veya altından geçerek gidebildiklerini belirten Ali Pola, bu sorunun biran önce çözüme kavuşmasını istediğini belirterek şunları söyledi:

"Ben ve ailem 4 aydır evimize güçlükle giriyoruz. Evimize giden yolu 'Tapulu arazimiz' dediler ve telle çevirdiler. Yol hakkının verilmesi için mahkemeye başvuru yapmıştık. Sınır komşumuz bunu öğrendi ve yolumuzu kapattı. Şimdi ne yapacağımızı bilmiyoruz. Mahkemeden gelecek sonucu bekliyoruz. Böyle bir durum olabilir mi? Yangın çıksa itfaiye evime gidemez. Biz bile zor giriyoruz itfaiye nasıl girsin? Yetkililerden bu soruna biran önce çözüm bulmasını istiyoruz."

Öte yandan yolu kapatmakla suçlanan Ali Kurt ise, kendilerinin tapulu arazisi olduğu için telle çevirdiklerini belirterek kendini savundu. Konu ile ilgili duruşmanı ise 2 Temmuz'da yapılacağı belirtildi.

Yorum Ekle