Shehu “Ligde kolay maç yok”

Bursaspor’un tecrübeli orta alan oyuncusu Nijeryalı Abdullahi Shehu, perşembe günü oynanacak olan Altay maçı öncesinde basın mensuplarının soruları yanıtladı.

Shehu “Ligde kolay maç yok”
- A +

 

Shehu, sezon sonunda biten kontratıyla ilgili konuşmak istemezken, “Süper Lige çıkalım. Ondan sonra kontratımı konuşuruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçını değerlendiren Abdullahi Shehu, “Savaştığımız bir maç oldu. Futbolda böyle sonuçlar olabiliyor. Yenilgiden elbette memnun değiliz. Ama çalışarak daha iyi sonuçlar almaya çalışacağız. Sıkı bir maç programı var. Altay ile oynayacağımız mücadele kolay maç olmayacak. Perşembe ve Pazar günleri yapılacak maçlar ise bu mesleğin bir parçası. Biz futbolcular buna hazır olmalıyız” dedi.

Daha sonra basın mensuplarının görülen kartlarla ilgili olarak sorularını yanıtlayan Shehu şunları söyledi:

“Bu kadar çok kart görmekten biz futbolcular mutlu olmuyoruz. Kimse takımını eksik bırakmak istemez. Kartlarda bizim işimizin bir parçası. Kimse sahaya kart göreyim, sakatlanayım diye çıkmaz. Ama dikkat edebiliriz tabii. Görülen kartların çoğu pozisyon gereği ve hakemle konuşmaktan kaynaklanıyor. Hocamız da kart konusunda bizleri sürekli olarak uyarıyor.”

KAZANMAMIZ GEREKEN MAÇ

“Altay ile oynayacağımız maç gerçekten kolay olmayacak. Yalçın hocaya karşı oynayacak olmak da zor. Ama neyin söz konusu olduğunu biliyoruz. Taraftarımız önünde, hedeflerimiz için kazanmamız gerektiğini biliyoruz. Kontratla ilgi konuşmak için doğru zaman değil. Hedefimiz var. O da şampiyon olup Süper Lig’e yükselmek. Zamanı gelince konuşacağız. Şu anda hedefe odaklanmalıyız.”

KART TOPLANTISI OLUYOR

“Kartlar konusu ile ilgili ciddi bir toplantı yaptık. Kimse görülen kartlardan memnun değil. Hocamız da gerekli uyarıları yaptı. Biz de farkındayız.

Bazı gördüğümüz kartlar oyunun kuralları dahilinde. Bazıları tartışma hakeme itirazdan. Hocamızda bize bu konularla ilgili uyarıda bulundu. Kartlarla ilgili hakemlerden çok kendimiz bu konuyu düşünmeliyiz.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler