SGK'dan ilaç müjdesi!

Batman SGK İl Müdürü Alaettin Ökten, MPS TİP IV A hastalıkları tedavisinde kullanılan Vimizim adlı ilacın ödenmesi ile ilgili açıklama yaptı.

SGK'dan ilaç müjdesi!
- A +

 

Ökten, yetkililerin girişimleri sonucu, MPS TİP IV A hastalığının tedavisinde kullanılan Vimizim adlı ilacın Yurtdışından temini için ilgili çalışmaların hız kazandığını, hastaların mağduriyetlerini bir an önce giderilmesi için gerekli düzenlemelerin yapıldığını ifade etti. 

Ökten, "MPS TİP IV A hastalığı tedavisi ve Vimizim adlı ilaç temini ile ilgili Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü'müzün “yurtdışı ilaçlarda yapılan değişiklikler hakkında duyuru” ile MPS TİP IV A hastalığının tedavisinde kullanılan Vimizim adlı ilacın ödemesi, sağlık hizmetleri fiyatlandırma komisyonunca kabul edilmiş olup, kurumumuz yurt dışı ilaç fiyat listesine (EK 4/C) alınma talebi kabul edilmiştir. MPS TİP IV A hastalığına yakalanan Mehmet Sait Ekinci'nin ihtiyaç duyduğu Vimizim adlı ilacın temini için hasta yakınlarınca reçete aslı ve rapor ile Türkiye Eczacılar Birliği'ne başvuruda bulunmuşlardır. Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü ile ilacın temini için ilgili ilaç firması ile anlaşmalar yapılmış ve 30 Nisan 2015 tarih itibariyle ilgili ilaç firması tarafından bu ilaçlar yurt dışından sipariş edilmiştir. Vimizim adlı bu ilaç en geç bir hafta içerisinde Türkiye’ye getirilip, Türkiye Eczacılar Birliği tarafından ilgili hastalara ulaştırılarak tedavilerine başlanılacaktır" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler