Sen misin polise korna çalan!

Gaziantep'te, halk otobüsü şoförü Ahmet Can Hilaloğlu, trafikte ilerlerken önüne çıkan özel otomobilin sivil polis memuru olan sürücüsüne tepki için 'korna' çaldı. Hilaloğlu ile otomobil sürücüsü polis memuru arasında çıkan tartışmaya, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler de katıldı. Güvenlik kamerasına yansıyan tartışma sırasında dövüldüğünü belirterek şikayetçi olan Hilaloğlu, "Bana yapılan muamele teröriste bile yapılmıyor" dedi.

Sen misin polise korna çalan!
- A +

 

Perilikaya-Çocuk Hastanesi hattında 27 H 0254 plakalı otobüsü ile yolcu taşıyan 22 yaşındaki Ahmet Can Hilaloğlu, geçen hafta cuma günü az sayıdaki yolcusu ile ilerlerken, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü yakınlarında önüne çıkan bir otomobil sürücüsüne tepki için korna çaldı. İddiaya göre, daha sonradan polis memuru olduğu belirtilen otomobil sürücüsünün korna çalınmasına aynı şekilde karşılık vermesi ve el kol hareketi yapması üzerine Hilaloğlu, otobüsü ile yol kenarında durdu. Otobüsün durmasının ardından Hilaloğlu ile yanına gelen adı öğrenilemeyen ve belinde tabancası bulunan polis memuru arasında tartışma başladı.

OTOBÜSTEN YERE DÜŞTÜLER

Olay sırasında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü önünde nöbet tutan polis memuru, tartışan iki kişiyi ayırmak istedi, ancak başarılı olamadı. Bu sırada sivil olan polis memuru, otobüse girerek kontak anahtarını almak istedi. Buna karşı koyan Hilaloğlu da boynundan tutarak engellemeye çalıştığı polis memuru ile birlikte aşağı düştü. İkili arasında yaşanan arbede, olayı duyarak dışarı çıkan çok sayıda çevik kuvvet polisi tarafından önlendi.

BAZI POLİSLER DE VURDU

Bazıları sivil bazıları resmi çok sayıda polis, destek verdikleri meslektaşları gibi otobüs şoförü ile tartıştı. Ancak, bir süre sonra öfkelenen bazı polis memurları, aralarında duran Hilaloğlu'na tekme tokat vurmaya başladı. Bazı polis memurları ise dayak yiyen Hilaloğlu'nu meslektaşlarının arasından çıkararak otobüsün içine koydu. Bu gelişmeler otobüsün güvenlik kameralarına yansırken, Hilaloğlu önce hastaneye giderek darp raporu aldı, ardından ise savcılığa şikayette bulundu.

"TERÖRİSTE BÖYLE MUAMELE YAPILMIYOR"

Şikayet üzerine inceleme başlatılırken, trafikte korna çalma meselesi yüzünden çıkan tartışmada tartaklanan Ahmet Can Hilaloğlu ise polislere tepki gösterdi. Kendisinin normal yolunda ilerlerken kontrolsüz şekilde yola çıkan otomobil sürücüsüne tepki için korna çaldığını ifade eden Hilaloğlu şöyle konuştu:

"Geçen cuma günü normal hattımda ilerlerken önümüze aniden araç çıktı ve ben de tepki için korna çaldım. Bunun üzerine bu kişi bana tepki gösterip küfür ve hakaret etti. Ben de sinirlenerek durdum. Bu sırada otomobilden inan kişi belinde silahıyla yanıma geldi. Ben o zamana kadar kendisinin polis olduğunu bilmiyordum ve tartıştık. Polis otobüsün anahtarını almaya çalışınca aramızda arbede çıktı. Bu sırada sesleri duyan arkadaşı polisler dışarı çıktı ve gelip beni dövdüler. Darp raporu alıp hepsinden şikayetçi oldum. Polisin böyle yapmasına çok şaşırdım. Teröriste bile böyle yapılmıyor, bana yapılan muameleyi hak etmedim."

Yorum Ekle

İlgili Haberler