Selfie uğruna hapse girmeyin!

Günlük ortalama 1 milyon selfie'nin çekildiğini günümüzde duymaya alışkın olduğumuz selfie yasaklarına bir yenisi daha eklendi.

Selfie uğruna hapse girmeyin!
- A +

 

AB, üye ülkelerin sembolleşen yapıları önünde selfie çekenlerin önüne geçmek için yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Yasanın yürürlüğe girmesi durumunda fotoğraf meraklılarına hapis yolu bile görünebilir.

Bu sefer yasağın adresi Avrupa Birliği. Üye ülkelerin simge sembollerini korumak için harekete geçen AB, sembolleşen bina ve heykellerin önünde selfie çekenler için caydırıcı önlemler almak için harekete geçti.

Kabul görmesi halinde önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek olan yasaklar kapsamında bu tarz fotoğrafların ticari amaçla çekilmesi para ve hatta hapis cezasıyla ise sonuçlanabilecek.

Eyfel Kulesi, Brandenburg Kapısı ve Big Ben gibi simge binaların korunması adına teklif edilen yasa ile bu binalar kullanılarak ticari fayda sağlanmasının önüne geçilmesi planlanıyor.

Fotoğraf çılgınlarının elinden düşürmediği selfie çubuğu, pek çok müze ve stadyumun ardından geçtiğimiz günlerde Disney World'de de yasaklanmıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler