Sele kapılan annenin son sözü "Cansu" oldu

Sakarya'da sağanak sonrası sele kapılarak hayatını kaybeden Gülderen Altınbudak'ın kızı, selde yaşadıklarını anlattı.

Sele kapılan annenin son sözü "Cansu" oldu
- A +

 

Sakarya'da sağanak sonrası sele kapılarak hayatını kaybeden kadının kızı Cansu Altınbudak, annesiyle sele kapıldığı anı ve nasıl kurtulduğunu anlattı.

Cansu Altınbudak (15), AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağışın yoğun olması ve akıntının fazlalaşmasıyla felaketi önceden hissettiklerini söyledi.

Akıntının şiddetiyle evin önündeki çöp tenekesinin bir anda fırladığını ifade eden Altınbudak, "Sel olduğunda tehlikenin farkına vardık. Evin önündeki çöp tenekesi fırladı. Annem duvar kenarına gitti ben de camın dibindeydim" dedi.

Altınbudak, sel olduğunda babasının işte, ablasının ise camideki Kur'an kursunda olduğunu belirterek, o anları şöyle anlattı:

"Akıntı iyice fazlalaşmıştı. Biz hemen annemle yüksek diye benim odama çıktık. Annemle içerisi su almasın diye evin su alacak yerini kapatıyorduk. Camın kenarlarını kapattım. Selin şiddetiyle evimizin iki odası su almaya başladı. Ben camın kenarında iki dolap arasında annem ise dere tarafındaki duvarın önünde duruyordu. Bir anda kamyon evin duvarına çarptı. Kamyon çarpınca hepsi gitti. Evin içini baya bir su aldı. Suyun altında kaldık. Annem sadece 'Cansu' dedi. Sonrasını hatırlamıyorum. Cam kırıldı dışarıya çıktım. Her yerimi cam kesti. Sonra kamyonun üzerine tırmandım. Komşularda oradan indirdi beni."

Kamyon vurduğunda evin duvarının yıkıldığını dile getiren Altınbudak, sıkıştığı için kendisinin sele kapılmaktan kurtulduğunu ifade etti.

Basınç nedeniyle kıpırdayamadığını vurgulayan Altınbudak, "Basınçtan kurtulamadım sonra cam kırıldı ben de camdan çıktım. Sel geldiği anda annemden sadece 'Cansu' kelimesini duydum başka yok. Kurtulduktan sonra sinir krizi geçirdim diye sakinleştirici verdiler, durumum biraz ağırlaşınca hastaneye kaldırdılar. Annemin öldüğünü hastanede öğrendim" diye konuştu.

Altınbudak, evlerinin Kaymakamlık tarafından yaptırıldığını da sözlerini ekledi.

Yorum Ekle