Şehit babası böyle seslendi

Siirt Eruh'ta kaçakçılık yaptıkları gerekçesiyle durdurulmak istenen otomobilden açılan ateş sonucu polis memuru Bünyamin Torğut’un şehit olduğu saldırı sonrası operasyon düzenlendi.

Şehit babası böyle seslendi
- A +

 

Operasyonda saldırıyı gerçekleştirdikleri belirtilen Tacettin Ö. ile oğlu Mazlum Ö. Batman’da, ikiliye yardım ettikleri öne sürülen Mehmet Ali O. ile Hakkı O. da Siirt’te yakalandı.

Saldırganların ateş açtığı araçta ölü olarak bulunan Şerafettin Ö.’nün cesedi ise otopsi yapılmak üzere Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Gözaltına alınan 4 şüphelinin emniyetteki sorgusu sürüyor.

ŞEHİT POLİSE TÖREN

Şehit polis memuru Bünyamin Torğut içen Siirt Valiliği önünde tören düzenlendi. Törene Vali Mustafa Tutulmaz, Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, şehit polis Bünyamin Torğut’un babası Mehmet İhsan Torğut, eşi Fatma Torğut, oğlu Ali Turan Torğut ile şehidin meslektaşları katıldı.

Şehit polisin babası Mehmet İhsan Torğut, Vali Mustafa Tutulmaz’ın tören alanına geldiği sırada oturduğu sandalyeden kalkarak, gazetecilere açıklama yaptı.

KÜRT OĞLU KÜRT'ÜM

Kendisinin de ana dilinin Kürtçe olduğunu söyleyen Mehmet İhsan Torğut, saldırganlara sert tepki gösterdi. Torğut, "Bir Bünyamin gitti bin Bünyamin bu Vatana hizmet eder. Bünyamin’ler ölmez onlar da birer Bünyamin’dir. Bünyamin’ler ölmez buradakilerin de birer Bünyamin olduğunu unutmasılar. Bakın benim de ana dilim Kürtçe’dir, Kürt oğlu Kürt’üm ama Müslüman’ım ve Amerika ve İsrail yandaşı değilim onlara hizmetkarlık yapmıyoruz. Bir tek bayrak ay yıldızdır bir tek Allah bir tek din Kuran bir tek peygamber Resulallah, onların dışında hizmetkar değiliz. Bünyamin’ler gider Bünyamin’ler gelir vatan sağ olsun bunu da iftiharla söylüyorum. Sakın gevşeklik gösterip bu ülkenin vatanına hizmet eden gençlerin bu duruma düşmesine müsaade etmeyiniz. Sizden tek ricam budur" dedi.

Şehit polisin öğretmen eşi Fatma Torğut oğlu 5 yaşındaki Ali Turan’a sarılarak gözyaşları dökerken, güçlükle sakinleştirildi.

Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, üzücü bir olay için burada toplandıklarını belirterek, "Kendi şubesinde de civan mertliğiyle hevesiyle heyecanıyla ve görev perverliğiyle tanınan bir kardeşimiz bir hain elin saldırısına uğradı. Bu hain eller 10 ise biz yüzüz, biniz. Merhum polisimizin babasının da söylediği gibi biz bir Bünyamin kaybederiz, malumunuz bu kaybetmek değildir. Peygamberlik mertebesinden sonra en üst mertebeye ulaştı. Onun da mutluluğu içerisindeyiz, herkese nasip olacak bir şey değildir. Binlercesi peşinden buralarda bekliyor görüyorsunuz. Bunlarla ilgili kimin ne kadar hain planı varsa onları kıracak, bükecek sapasağlam bir devlet var burada, hepimiz buradayız" dedi.

Emniyet Müdürü Özkan’ın konuşmasının ardından İl Müftüsü Faruk Arvas dua okudu. Okunun duaların ardından şehit polisin cenazesi memleketi Elazığ’a uğurlandı.

BABAEVİNDE KÜRTÇE AĞITLAR

Polis memuru Bünyamin Torğut’un şehit olduğu haberinin ulaştığı Elazığ’daki baba evinde de büyük üzüntü yaşandı. Baba Mehmet İhsan Torğut, oğlunun törenine katılmak üzere Siirt’e giderken, evlerine Türk bayrakları asıldı. Elazığ Sürsürü Mahallesi Sefil Hoca Sokak üzerindeki Gül Sitesi’nde oturan Torğut ailesinin yakınları Kürtçe ağıtlar yaktı. Bir ambulans ise evin önünde hazır bekletildi.

Yorum Ekle