Şehir tiyatrosu yaza damgasını vurdu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda her ilçede sahnelenen oyunlarıyla vatandaşlara Ramazan ayına da keyifli anlar yaşatıyor.

Şehir tiyatrosu yaza damgasını vurdu
- A +

 

Bursa’da, ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi kapsamında, yaz sezonunda tüm ilçelerde oyunlarını sahneleyen Şehir Tiyatrosu, vatandaşlara renkli bir Ramazan ayı yaşatıyor. Şehir Tiyatrosu sanatçıları, ‘Bir Yeşilçam Güzellemesi; Leyla İle Mecnun’ ile ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ adlı oyunlarını ilçelerde yaşayan vatandaşların beğenisine sundu. Güzelyalı, Orhangazi, Orhaneli, Tirilye ve İnegöl’de vatandaşlarla buluşan sanatçılar, sahne performanslarıyla eğlenceli anlara imzalarını attı. Türk sinemasının unutulmaz repliklerinden derlenen ‘Leyla ile Mecnun’, efsane aşk hikayesinin Yeşilçam uyarlamasını keyifli bir anlatımla gözler önüne sererken; anonim bir orta oyunu metni olan Tireli’den uyarlanan ‘Arslan Bey’in Kerimesi’ de izleyicilere kahkaha dolu anlar yaşattı.

Oyunları vatandaşların yanı sıra ilçe belediyelerinin temsilcileri de ilgiyle izledi. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sayesinde ilçelerinde keyifli ve eğlenceli akşamlar yaşadıklarını anlatan vatandaşlar, Bursa’da izleyemedikleri muhteşem gösterileri kendi yaşadıkları ilçelerde seyredebilmenin keyfini yaşadıklarını söyleyerek, usta sanatçıları alkışlarla ödüllendirdi. Vatandaşlar, ‘Her Yerde Tiyatro’ projesi ile yaz akşamlarına renk katan ve tiyatro ile buluşmalarını sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Ramazan süresince tüm merkez ilçelerde sahnelenecek olan oyunlar, 15 Ağustos Cumartesi tarihinden itibaren köylerde yaşayan vatandaşların da beğenisine sunulacak.
Oynanacak oyunlar ise şöyle:

"Leyla İle Mecnun, 7 Temmuz Salı Keles saat 23.30, 8 Temmuz Çarşamba İznik saat 21.45, 9 Temmuz Perşembe Gemlik saat 21.45, 10 Temmuz Cuma Büyükorhan saat 21.45'te sahne alacakken, Arslan Bey’in Kerimesi ise, 11 Temmuz Cumartesi Harmancık saat 23.30, 12 Temmuz Pazar FSM Hastane Alanı saat 21.45, 15 Temmuz Çarşamba Kestel Aile Parkı saat 21.45".

Yorum Ekle

İlgili Haberler