Sazlı sözlü iftar yemeği verdi

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde Ramazan ayı nedeniyle kurumların verdiği iftar programlarına çağrılmamasına içerlenen Engelliler Derneği Başkanı Abdullah Süer, dernek üyesi engelliler için evinin bahçesinde sazlı, sözlü iftar yemeği verdi.

Sazlı sözlü iftar yemeği verdi
- A +

 

Silopi Engelliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Destekleme Derneği Başkanı Abdullah Süer, engelliler için Ofis Mahallesi'ndeki evinin bahçesinde iftar programı düzenledi. Engelli ve yakınlarının katıldığı iftar programında, evinin bahçesinde yer sofrası kuran Başkan Süer, engellilerin eğlenmesi için yerel sanatçılardan oluşan canlı müzik grubunu da getirdi. Akşam ezanı ile iftarların açılmasından sonra engelli ve yakınları ile birlikte evinin bahçesinde canlı müzikle eğlendi. Engelli kız çocuğu Sevgi Tay, eline mikrofonu alarak Türkçe ve Kürtçe şarkıları seslendirdi. Ayaklarından engelli Sevgi Tay, iftara katıldığı için çok mutlu olduğunu ve eğlendiğini belirterek, Başkan Süer'e teşekkür etti. Mikrofon ile şarkı seslendiren Sevgi Tay, kendisini sanatçı gibi gördüğünü ve dünyanın en mutlu insanı olduğunu söyledi.

Engellilerin iftar programında çok eğlendiğini ve her şeyin çok güzel geçtiğini ifade eden Sevgi Tay'ın babası İbrahim Tay da, kurumlardan önce engelli derneğinin böyle bir iftar düzenlemesinin sevindirici olduğunu ifade etti. Baba Tay, ayrıca Ramazan ayında bir engellinin yemeğe çağrılmasının çok büyük bir onur ve sevap olduğunu kaydetti.

Silopi Engelliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Destekleme Derneği Başkanı Abdullah Süer ise, Ramazan ayında engellilere iftar verecek kimseyi bulamadıklarını ve dernek olarak engelliler için iftar yemeği kararı aldıklarını belirterek, "Umarım ki engelli kardeşlerimiz bu akşam eğlenmişlerdir. Onların da eğlenmeye hakkı var. Eğlensinler diye kendilerine canlı müzik getirdik" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler