Sapık anne ve babanın davasına devam edildi

Antalya'nın Elmalı ilçesinde istismara uğradıkları iddia edilen iki kardeşin annesi, üvey babası ile dayısının yargılanmasına devam edildi

Sapık anne ve babanın davasına devam edildi
- A +

 

Antalya'da kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G'nin (10), cinsel istismara uğramasına ilişkin yürütülen davada tutuklu anne Merve Akman ile üvey baba Rahmi Akman'ın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması tepki çekmişti.

İstismara uğradıkları iddia edilen iki kardeşin annesi, üvey babası ile dayısının yargılanmasına devam edildi. Elmalı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuksuz sanıklar, çocukların annesi M.A, üvey baba R.A. ve dayı S.C.G. hazır bulunurken, taraf avukatları ile farklı illerden gelen baro avukatı ve dernek temsilcileri de katıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanıkların üst hadden cezalandırılmalarını ve tutuklanmalarını talep etti.
Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi avukatı Serap Ertuğrul da sosyal hizmetler uzmanının yazdığı son raporun dikkate alınmaması gerektiğini bildirdi.

"ÇOCUKLAR ÇOK AĞIR İLAÇLAR KULLANIYOR"

Raporda babaannenin hastalığından bahsedilerek çocukların babaanneden alındığını aktaran Ertuğrul, "Babaanne için tam teşekküllü bir hastaneden rapor alınmalıdır. Çocukların akıbetinden babaannenin haberi yoktur. Çocuklar ağır ilaçlar kullanmaktadırlar. Çocuklar için de tam teşekküllü bir hastaneden rapor alınmalıdır. Sanıkların çelişkili beyanları vardır. Suç vasfı gözetilerek, sanıkların tutuklanmasını talep ediyoruz." diye konuştu.

Babaanne G.S. de sanıklardan şikayetçi olduğunu belirterek, "Burada olmayan çocukların dedesi, anneanne ve teyzelerinden de şikayetçiyim. Çocuklar mağdur oldular. Torunlarım ağır travma altındalar. Yaşlarının üzerinde ağır ilaçlar kullanıyorlar" dedi.

"ÇOCUKLARIM 80 GÜNDÜR BENDEN AYRI"

Mağdur çocukların öz babası Gürhan G. ise çocukların durumuna çok üzüldüğünü ifade ederek, "Ben çocuklarımı özledim, onlar da beni özlüyor. Devletimiz çocuklarıma iyi bakıyor. Ama onların benim sevgime ihtiyacı var. Çocuklarıma bunları yaşatanlar şu an serbest. Çocuklarım da yaklaşık 80 gündür benden ayrı. Sanıkların en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum" diye konuştu.

ANNE SUÇLAMALARI REDDETTİ

Duruşma savcısı, mevcut delil durumu neticesi ve kuvvetli suç oluştuğu gerekçesiyle sanıkların tutuklanmalarını talep etti. Sanık M.A ise haksız yere linçe uğradıklarını, oğlunun yanına gelmeden önceki telefon görüşmelerinin alınmasını istediğini belirtti. Çocukları için mücadele ettiğini anlatan M.A, suçlamaları kabul etmediğini dile getirdi. Sanık R.A. da babaannenin çocuklara bakamadığıyla ilgili raporların dosyada yer aldığını, suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Sanık avukatı ise diğer baro ve derneklerin katılma talebini kabul etmediklerini belirterek, çocukların savunmalarının delil olarak kabul edilmesini istedi.

DURUŞMA 15 KASIM'A ERTELENDİ

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmalarının devam edilmesine karar vererek, duruşmayı 15 Kasım'a erteledi.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Beyza 22 Eylül 2021 16:40 Gökhan Bey,kendinizi o babannenin yerine koyarak düşünürseniz çok daha sağlıklı olucak. Tacize uğrayan,travmalara maruz kalan zavallk çocukların hislerini düşünmeden kadının bunu ifşa etmesinden dert yandığınıza göre olayı hiç anlamamışsınız..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı GökHan 18 Eylül 2021 10:43 Çocuklarin babasi ve babannesinin anne ile uvey babaya iftira attigi öz babanin mersin de erkek cocugunun gozu onunde cinsel iliskiye girdigi, erkek cocugun kiz kardesi taciz ettigi ortaya cikti. Annenin kons olarak calistigi bu uvey babanin pavyonda anneyle tanistigi kizi o hayattan kurtardigi ve evlendikleri, babannenin bunlari erkek cocuguna iftira attigi ortaya cikti. Ariza tamamen baba ve babaanne de. Ayrica bu olaylari ortaya doken hemde cocuklarin istikbali acisindan gizlilik karari alinmis bir mahkemenin detaylarini avuc avuc ortaya sacan sozde deenek baskani gecinen saadet isimli kadin.

İlgili Haberler