Şankaya: Tüzük kongresi yapılmalı

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu seçimi öncesi veda ziyareti yapan Divan Başkanı Kadir Şankaya, seçimde Burhan Vatan’ı destekleyeceğini açıkladı.

Şankaya: Tüzük kongresi yapılmalı
- A +

 

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, 5 Haziran’da yapılacak divan başkanlık kurulu seçimi öncesi Sönmez Medya’yı ziyaret etti. Seçim öncesi çarpıcı açıklamalar yapan Şankaya, seçimde Burhan Vatan’ı destekleyeceğini söyledi. Şankaya sözlerine şöyle başladı; “10 sene hizmet ettiğimiz koltuğu arkadan gelecek arkadaşlara bırakıyorum. Biz acemilik dönemi geçirdik. Onlar şimdi nispeten oturmuş bir divana gelecek. Camiadan koptuk sayılmayız. Bazı divan kurulu üyeleri divana gelmiyor. Ben bunu yapmayacağım. Allah sağlık verdikçe divanda en ön sırada oturacağım.”

GİZLERSEM YALAN OLUR

5 Haziran’da yapılacak olan divan başkanlık seçimi öncesi görüşlerini dile getiren Kadir Şankaya, “Burhan Vatan adaylığını açıkladı.
Başka kimse açıkladı mı? Bilmiyorum. İdris (Sevinç) kardeşimiz de bana her ne kadar aday olacağını söylemese de benden isim listesi istemişti, ben de vermiştim. Ama kader birliği yaptığım arkadaşlarımı yalnız bırakmam. Benim oyumun nerede olduğu açık. Bunu gizlersem yalan konuşmuş olurum. Ben de böyle bir şey yapmam. Benim oyumun rengi belli. Burhan Vatan’ın yanındayım” dedi.

KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR

Görev aldığı 10 sene boyunca hatalarının olduğunu belirten Şankaya, “Hatasız kul olmaz. Bizim de hatalarımız olmuştur. Yeni olduğumuz için acemilikler olmuştur. Herkesten özür dileyip helallik de istedim. İyi ve kötü günler oldu. Bu bir camia. Kol kırılır yen içinde kalır. Kan kusarsın kızılcık şerbeti içtim dersin. Camiayı rencide etmemek için bazı şeylerin gizliliğini muhafaza etmek lazım. Bunları yaptığımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

TÜZÜK KONGRESİ OLMASI LAZIM

Divanda fazla yetki olmadığını savunan Kadir Şankaya, şunları söyledi: “Divanın yetkisi çok az. Eskiden bizim tüzüğümüzde divan yetkiliydi. Ancak değişti. Bizim en yakın zamanda tüzük kongresi yapmamız gerekiyor. Eski tüzüğü kabul etseler yeterli olur. Fazla yetki olmadığı için divan ne yapacağını şaşırıyor”.

Bursa Hakimiyet

Yorum Ekle

İlgili Haberler