Samsung Galaxy S7'de bunlar olacak!

Samsung'un bir sonraki amiral gemisi hakkındaki bomba rapor bazı detayları ortaya çıkardı.

Samsung Galaxy S7'de bunlar olacak!
- A +

 

Samsung'un mobil sahaya süreceği yeni yıldız oyuncusu Galaxy Note 5 olacak gözüküyor. Hatırlarsanız Koreli şirket Snapdragon 810'u ısınma sorunları yüzüne S6 ve S6 Edge'te kullanmadı.Söylenenlere göre Note 5'te de Qualcomm işlemci olmayacak. Başka bir deyişle Qualcomm bir süreliğine daha Samsung'un üst düzey telefonlarında kendine yer bulamayacak. Fakat tüm bunlarla birlikte Güney Kore'den gelen taptaze bir rapor işlerin biraz farklılaştığını ileri sürüyor. En güzeli bu bomba iddiaya birlikte bakalım.

SAMSUNG GALAXY S7 BİLMECESİ

Galaxy Note 5'in CPU, GPU, RAM, LTE modem hem de dahili belleği içeren Exynos 7422 çipiyle geleceği söyleniyor. Yani hepsi bir arada, tek bir çip içinde. Kısaca Qualcomm'la ilgili tek bir kelimenin lafı edilmiyor. Ama Galaxy S7'de gelişmeler Qualcomm'un lehine.

ETNews'in yepyeni raporuna göre Samsung şu anda "Jungfrau" kod adında iki farklı Galaxy S7 modeli üstünde çalışıyor. Rapor bir modelin Exynos, diğer modelin ise Qualcomm Snapdragon işlemciile güçlendirilmiş olacağını iddia ediyor. İsimsiz tedarik zinciri kaynağına göre bu Snapdragon işlemci 820'den daha üst düzey ve duyurulmamış bir model olabilir. Kısaca Qualcomm'un işlemcisinin detayları belli değil. Ancak Samsung seri üretimden önce kesinlikle işlemcileri sağlam şekilde test ettiğini varsayabiliriz.

Raporun sözde iddiaları doğruysa Samsung, Galaxy S6'dan önce yaptığı gibi amiral gemisinde iki farklı modeli satışa çıkarabilir.Belki de sistem çipi seçmek için kendi merkezinde test amaçlı kullanıyor olabilir. Farklı birçok olasılık var. Sonuç olarak şimdilik söylenenler bu kadar. ETNews geçmişte Samsung, LG ve başka şirketlerle alakalı farklı haberler yayınlamıştı. Bunların bazıları gerçek çıktı. Sicili sağlam bir yayın, bu yüzden yeni yayınladıkları raporu hafife almamak lazım.

Yorum Ekle

İlgili Haberler