Saldırı mı intihar mı 'el svabı' gösterecek

Harika Avcı ifadesinde "Kendimi yanlışlıkla vurdum" dedi. Polis, o sırada odada olan menajerin ve Avcı'nın "el svabı"nı (barut izini) alıp, laboratuvara gönderdi.

Saldırı mı intihar mı 'el svabı' gösterecek
- A +

 

Ataşehir'deki otel odasında sağ koltuk altından vurulmasıyla gündeme oturan 55 yaşındaki şarkıcı ve oyuncu Harika Avcı'nın ifadesi alındı. İstanbul polisinin yürüttüğü çok yönlü soruşturma ve alınan ifadelere göre Avcı olay günü menajeri Yasin K. da yanında iken, davalık olduğu emirgan'daki ortak evlerine yaklaşmama kararı aldırdığı eşi İbrahim Öztürk'ü telefonla aradı. İkili arasında sert bir tartışma yaşandı.

Tartışma alevlenince sinir krizi geçiren Harika Avcı, telefondaki Öztürk'e bağırarak bir anda çantasındaki tabancaya elini attı. İddiaya göre, Avcı'nın yan tutarak öfkeyle göğsüne vurduğu tabanca ateş aldı. Mermi, bir süredir psikolojik sorunları olduğunu söyleyen Avcı'nın göğsünden yatay olarak girip çıktı. Avcı, sağ koltuk altından yaralandı. Ardından hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Yaralanmanın kazayla olduğunu savunan Avcı'nın polisteki ifadesinde

"İntiharı düşünmedim değil ama silah yanlışlıkla patladı" dediği öğrenildi. Ayrıca, yakın zamanda avukatı tarafından dolandırıldığını ileri sürdüğü kaydedildi. Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren ve ilk olarak Avcı'nın başkası tarafından vurulmuş olabileceğini değerlendiren polis, yanında bulunan menajeri ve arkadaşı Yasin K.'yı gözaltına almıştı. Emniyet'te ifadesi alınan Yasin K. serbest bırakıldı. Yasin K. ve Avcı'dan alınan el svabı (barut izi ölçümü) incelenmesi için Kriminal Laboratuvar Müdürlüğü'ne gönderildi. Otel odasındaki incelemelerde ise duvara saplanmış bir mermi çekirdeği ve bir adet boş kovan bulunmuştu.

EŞYALARI ATILDI
Öte yandan Avcı, kaldığı oteldeki eşyalarının dışarı atıldığını duyunca taburcu edilmediği halde tedavisini yarım bırakıp hastaneyi terk etti. Kendi isteğiyle hastaneden ayrılan Avcı, daha sonra Emirgan'daki evinde dinlenmeye çekildi.

SVAP NASIL ALINIR?
Tabanca atışlarında atış sonrası barut gazının dışarı sızmasıyla elin baş parmak ve işaret parmağına atıklar bulaşır. Svap alınması günlük hayatta kullanılan flaster bantlar ile yapılır.

Kaynak: Sabah

Yorum Ekle

İlgili Haberler