Sahil bombacılarına müebbet

Antalya’nın Konyaaltı ve Kemer sahillerinde 2011 yılında bombalama olayına karışan iki sanık, önce ağırlaştırılmış müebbet ardından iyi hal indirimiyle müebbet cezasına çarptırıldı.

Sahil bombacılarına müebbet
- A +

 

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili ve Kemer sahillerinde 26 ve 28 Ağustos 2011 tarihlerinde patlayan bombalarla ilgili Akdeniz Üniveritesi öğrencisi Şervan Yılmaz (25) ile evli ve iki çocuk babası Şemsettin Erdem’in (42) tutuklu yargılandığı dava, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Görülen dava son duruşmada karara bağlandı. Terör örgütü PKK’dan bombalama emri aldıkları öne sürülen sanıklar suçlamaları kabul etmezken tahliye talebinde bulundular.

Bodrum’da bombalarla yakalanan Şemsettin Erdem, Antalya’nın Kemer ilçesinde eylem yapması için PKK tarafından görevlendirildiğini, bombaları ise kendisinin patlatmadığını söyledi. Sanık Şervan Yılmaz da bombalama olaylarıyla ilgisi olmadığını savundu. Konyaaltı’nda meydana gelen patlama olayında orada bulunduğu için gözaltına alındığını ifade eden Yılmaz, tahliyesini talep etti.

MAHKEMEDEN İKİ SANIĞA DA İYİ HAL İNDİRİMİ

Sanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, bombalama eylemini gerçekleştirdiği iddia edilen Şervan Yılmaz’ı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Ancak sanığın iyi hal davranışı nedeniyle ceza ömür boyu hapse indirildi. Kemer sahilinde bombalama eylemi gerçekleştirip Bodrum’da bombayla yakalanan Şemsettin Erdem de ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Ancak mahkeme heyeti bu sanığa da iyi hal indirimi uygulayarak cezasını ömür boyu hapse çekti. Yaralanan 12 kişi için de sanığa ayrıca 130 yıl hapis cezası verildi.

Yorum Ekle