Sağlık alanında verilen sözlerin takipçisiyiz

Ankara’da 13 Mart akşamı yaşanan terör saldırısı sonrası canla başla görevlerini yerine getirmek için uğraş veren sağlık çalışanlarına sosyal medya hesabından “O güzel yüreklerinizden ve ellerinizden öpüyorum” diye seslenen Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, 14 Mart Tıp Bayramı haftası nedeniyle bir açıklama yaptı.

Sağlık alanında verilen sözlerin takipçisiyiz
- A +

 

“Özellikle içinde bulunduğumuz bu ortamda, ama Güneydoğu’da ama Ankara’da, yaşadıkları pek çok sıkıntıya rağmen devletin en vefakar ve özverili yürüyen alanı sağlık” diyen Dr. İrgil, hükümetin 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle uzun yıllardan sonra sağlık çalışanlarının haklarında iyileştirmeler yapılacağına dair açıklamaların unutulmamasını istedi.

Hükümet tarafından sağlık çalışanlarını tehdit edenler ve hakaret edenlerin tutuklanacağı, hekim ve uzman hekim aylıklarının artırılacağı, emeklilik yaşının yükseltileceği ve yıpranma payı hakkının verilmesi yönündeki sözlerin takipçisi olacağını belirten Dr. İrgil şunları söyledi:

“Bunlar, sağlık alanında atılmış önemli adımlardır. Sağlık meslek odalarının, Meclis’te başta biz hekim milletvekilleri ve muhalefetin devamlı surette dile getirdiği sorunlara eğilen Sağlık Bakanı ve hükümetin attığı adımlar umut verici. Memnuniyetle karşıladığımızı ve bu adımların takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim. Sağlık alanındaki eksiklerin tamamlanacağına, yanlış uygulamalardan vazgeçileceğine inanıyorum. Sonuçta sağlık çalışanlarının mutlu olduğu bir sistemde, hastalar da mutlu olur. Türkiye’nin her yerinde sağlık hizmeti vermeye devam eden, ‘önce insan’ diyen, vicdanları ile hareket eden, mesleki yeminlerini bir an olsun unutmayan tüm sağlık emekçilerimizi en içten duygularımla selamlıyorum.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler